Darmowe badanie piersi dla kobiet. Mammobus ponownie pojawi się w Tychach

Mammobus

Już 5 i 6 maja 2021, w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, kobiety w wieku od 50 do 69 lat, zupełnie za darmo, mogą skorzystać z możliwości darmowego badania w mammobusie w Tychach. To już kolejna odsłona profilaktycznej akcji w tym roku. Autobus stanie na parkingu przy Auchan (aleja Bielska 107).

Aby się przebadać, wystarczy rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub elektronicznie na stronie www.mammo.pl.

Dlaczego mammografia?

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Regularne przeprowadzanie badania jest bardzo ważne. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli.

Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Polega na prześwietleniu piersi. Wykonywanie zdjęć jest bezbolesne. Jedyny dyskomfort może sprawić konieczność znacznego zgniecenia piersi, tak by były one prawidłowo ułożone podczas badania.

Problemu nie należy bagatelizować!

Szacuje się, że każdego roku w Polsce raka piersi diagnozuje się u blisko 20 tysięcy kobiet. Ponad 25%, często przez brak ważnej profilaktyki - przegrywa walkę z chorobą. Wcześnie wykryte nowotwory z powodzeniem można leczyć. Oprócz regularnej mammografii - kobiety powinny wykonywać także badania cytologiczne. Pobieranie wymazu nie należy do przyjemności, jednak jest gwarantem szybkiego wykrycia ewentualnych zmian. Rak szyjki macicy - z roku na rok - dotyka coraz młodszych kobiet. Wielu z nich nie można już uratować.

czytaj więcej:

Lodowisko tychy

Lodowisko wróci na plac pod „Żyrafą”

Bbc creative 1w20 Cysy1cg unsplash

Sprawdź, które żłobki dostaną dofinansowanie

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Tychy Tęcza

W Tychach powstanie pierwszy zielony przystanek w mieście

Uszkodzona szybka

Ktoś rzucił butelką w drzwi kierowcy tyskiego autobusu!

Dzieci

MOPS w Tychach poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych

Matury

Matura 2021 w tyskich szkołach publicznych