Dawka wiedzy o bezpieczeństwie. Policjanci z Tychów spotkali z się z przedszkolakami

Jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych według nowych przepisów? Na te i inne pytania odpowiedzieli przedszkolakom policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Tychach spotkały się z przedszkolakami, żeby zwrócić szczególną uwagę na zachowania najmłodszych, a także tych starszych podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci miały okazję w praktyce poćwiczyć pod okiem mundurowych właściwe i bezpieczne zachowania na drodze.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet zarówno dla ich rodziców, nauczycieli, jak i dla policjantów, którzy zorganizowali praktyczne ćwiczenia bezpiecznego przekraczania jezdni.

Maluchy dowiedziały się jak

  • zachowywać się przy drodze
  • oraz jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Dzieci dowiedziały się też co zrobić, gdy podczas zabawy na jezdnię wpadnie piłka albo gdy zgubią swoją zabawkę w trakcie przechodzenia przez przejście. Najważniejszą naukę jaką dzieci wyniosły z ćwiczeń to nauka, że nie mogą podczas przechodzenia przez jezdnię, rozpraszać się na przykład telefonem. Poruszane przez mundurowych tematy są istotne zarówno z uwagi na zbliżające się wakacje, jak i zmiany w przepisach ruchu drogowego.

czytaj więcej:

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Piesi Tychy

Wzrost bezpieczeństwa pieszych w Tychach

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

62 661350

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

Policja

Tyscy policjanci otrzymali list za pomoc starszej osobie