Dawka wiedzy od policjantów. Dzieci nauczyły się więcej na temat bezpiecznych wakacji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach spotkali się z dziećmi i z młodzieżą nad wodą, by porozmawiać na temat beztroskiego czasu zabawy podczas wakacji i tego w jaki sposób spędzić go bezpiecznie.

Mundurowi przekazali uczestnikom prelekcji edukacyjne książeczki i rozmawiali o zasadach bezpiecznej zabawy i kąpieli. Spotkania z mundurowymi są także okazją do rozmów na temat pracy policjanta.

Kolejne spotkanie z Policją

Policjanci z Tychów po raz kolejny spotkali się z dziećmi i z młodzieżą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem uczestnicy półkolonii spotkali się z mundurowymi na plaży. Otaczający krajobraz był idealnym miejscem do rozmów na temat bezpiecznej kąpieli.

Dzieci okazały się grupą bardzo aktywnie uczestniczącą w rozmowach z policjantami. Konstruktywne rozmowy dotyczyły najważniejszego, czyli ich bezpieczeństwa.

Konkurs „Artystyczny przeWodnik”

Funkcjonariusze rozdawali uczestnikom prelekcji edukacyjne książeczki oraz ulotki dotyczące konkursu „Artystyczny przeWodnik”. W konkursie udział mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. Praca konkursowa polega na nakręceniu spotu promującego bezpieczne przebywanie w wodzie, lub nad wodą. Filmik może trwać maksymalnie 60 sekund.

Spotkanie zakończyła fala pytań dotyczących pracy policjantów.