Decathlon w Tychach? Sprawdziliśmy sugestie mieszkańców

Kilka dni temu, zapytaliśmy naszych obserwatorów na Facebook'u - jakich sklepów brakuje w Tychach? Odpowiedzi jest oczywiście tyle, ilu komentujących. Warto jednak zwrócić uwagę na najczęściej pojawiające się sugestie.

Image processing20201107 9719 1rsnuqt

Na pierwszym miejscu - Decathon. Sklep sportowy z wieloma rodzimymi markami, które zyskują popularność zarówno wśród sportowców jak i amatorów. Konkurencyjne ceny i naprawdę dobra jakość wykonania - sprawiły, że Polacy pokochali te sklepy. W regionie jest ich coraz więcej. Niestety - mieszkańcy Tychów - do najbliższego sklepu jechać muszą... aż do Mikołowa czy Katowic.

Nowa Castorama - to widocznie za mało. Wśród sugestii także LEYRO MERLIN, ale przede wszystkim... Ikea. Obecnie w Polsce działa 11 szwedzkich sieciówek. Polacy już ponad dekadę temu zarazili się skandynawską wizją prostoty, wzornictwa i doskonałego zagospodarowania wnętrz. Mieszkańcy, którym marzy się Ikea... niestety, mogą się nie doczekać. Jeden z internautów trafnie komentuje wybór...

Ponadto znane sieciówki takie jak Mango, Zara i inne sklepy odzieżowe. Wiele osób zwróciło również uwagę, na zwiększającą się liczbę sklepów wielkopowierzchniowych kosztem małych, osiedlowych sklepików. Okazuje się, że mieszkańcom brakuje lokalnych marek. Być może spożywczych, być może odzieżowych. Tego nie udało się ustalić.

zdj. Decathlon Polska