Delegacja woj. śląskiego wizytuje Nadrenii Północnej-Westfalii. Będzie współpraca polsko-niemiecka

Władze woj. śląskiego podejmują kolejny ważny krok we współpracy ze stroną niemiecką. Delegacja z woj. śląskiego wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii, by nawiązać współpracę. . – To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku – mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Delegacja woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

czytaj więcej:

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Czy Tychy poradziły sobie z pandemią?

1 ZS5

Posłanka interweniuje w sprawie wycinki drzew

BO 2022

BO 2022 - Lista wygranych projektów!

Filip mroz oko 4 Wno M98 unsplash

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Jon moore 2 My Z Ds USM4 unsplash

Odpowiedź prezydenta Tychów na poselską interwencję

Owady

Tychy zapowiadają chemiczną walkę z owadami

Autobusy

GZM będzie wzorowała się na tyskim systemie