Dewastacja miejskich toalet w Paprocanach. Do momentu naprawy będą nieczynne

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach poinformował o zdewastowaniu miejskich toalet publicznych w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany. W związku z tym toalety są nieczynne do odwołania.

Tomasz Stankiewicz
Miejskie szalety Paprocany

Na swoim profilu na Facebook'u MOSiR Tychy poinformował o zniszczeniach w miejskich toaletach publicznych obok Wodnego Placu Zabaw znajdującego się w O. W. Paprocany. Do zdarzenia miało dojść w piątek 7 stycznia, około godziny 17.00. Sprawcami zniszczeń ma być grupa młodych ludzi. Do momentu naprawy zniszczeń i zakończenia policyjnego śledztwa toalety będą nieczynne.

- Grupa młodych ludzi zdewastowała publiczne toalety, służące wszystkim amatorom naszego pięknego miejsca, jakim jest jezioro Paprocany i tamtejszy Ośrodek Wypoczynkowy.W związku z tym informujemy, że do czasu zakończenia postępowania Policji oraz usunięcia zniszczeń, toalety nie będą czynne. Najbliższe czynne toalety na OW Paprocany znajdują się przy lodowisku sezonowym - informują pracownicy MOSiR Tychy.

Pracownicy MOSiR proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Ośrodek znajduje przy jednym z brzegów tyskiego jeziora Paprocany. Można w nim znaleźć:

  • wypożyczalnię sprzętu do pływania (rowerki wodne, kajaki),
  • boisko do siatkówki i koszykówki
  • plac zabaw dla dzieci
  • Wodny Plac Zabaw
  • strzeżoną plażę
  • park linowy

Wokół jeziora są też ścieżki rowerowo-piesze, z których o każdej porze roku korzystają tyszanie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Na terenie ośrodka organizowane są też liczne imprezy sportowo-rekreacyjne i festyny. W 2021 roku nad tyskim jeziorem odbywały się Muzyczne Wieczory nad Jeziorem.