Diamentowe i złote gody tyskich seniorów. Odznaczono 60 małżeństw

Urząd Miasta Tychy informuje o uroczystości wręczenia medali nadanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenia tyskim seniorom wręczył Igor Śmietański, zastępca prezydenta Tychów.

Łącznie 60 par małżeńskich otrzymało odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie. 59 z nich dostało medale od prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy. Jedna z odznaczonych przez prezydenta RP par obchodziła diamentowe gody. – Dodatkowo na uroczystość zaproszono jeszcze jedną parę, która również świętuje w tym roku 60. rocznicę ślubu – informują urzędnicy.

– Pięćdziesiąt, czy nawet sześćdziesiąt lat pożycia małżeńskiego to piękny jubileusz. To dowód na to, że państwa rodziny są trwałe i pewne. Wiadomo, że w każdym związku bywają lepsze i gorsze dni, ale państwo wytrwaliście i jesteście razem. Tworzycie przykład na młodego i średniego pokolenia oraz jesteście chlubą Tychów – powiedział Igor Śmietański, zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Gospodarki Przestrzennej.

Uroczystość obyła się w czterech turach. Miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Zorganizował ją Urząd Stanu Cywilnego. Jubilaci dostali pamiątkowe medale, upominki, kwiaty oraz gratulacje.