Dotacje do 5 tysięcy złotych na pożyteczny cel dostępne niemal dla każdego. Ruszył program Śląskie Lokalnie 2023

Szerokie grono mieszkańców województwa śląskiego - formalne i nieformalne stowarzyszenia - może skorzystać z dotacji do 5 tysięcy złotych na inicjatywę w ramach kolejnej edycji programu Śląskie Lokalnie. Nabór wniosków trwa do 2 marca 2023 r.; samorządy zapraszają na spotkania informacyjne.

Lokalne władze regionu organizują serię spotkań na temat możliwości ubiegania się o dotację od 1 do 5 tys. złotych na pożyteczny pomysł. Śląskie Lokalnie to organizowany po raz szósty program grantów na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Dotację może otrzymać nieformalna grupa mieszkańców (co najmniej trzech) lub niewielkie stowarzyszenie czy fundacja zarejestrowana nie wcześniej niż 5 lat od daty złożenia wniosku.

Terminy i spotkania w sprawie dotacji

Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 2 marca, a konkurs rozstrzygnie się do końca marca. Program finansowany jest ze środków rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Nowe FIO) i organizowany przez lokalną grupę FIO Śląskie; samorządy jako współorganizatorzy rozpoczęły serię spotkań dla zainteresowanych ubieganiem się o te środki.

Najbliższe planowane spotkania odbędą się:

  • 9 lutego,16:00
    Wyższa Szkoła Zarządzania
    Częstochowa , 1 Maja 40;
  • 10 lutego, 17:00
    Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych
    Sosnowiec, Plac Kościuszki 5.

O kolejnych spotkaniach będzie można się dowiedzieć na Facebooku organizatora tutaj (link). Szczegółowe informacje o konkursie na stronie organizatora tutaj,

Tyska gala kultury 2

Może Cię zainteresować:

Do końca lutego można zgłaszać kandydatów do prezydenckich nagród Tyskiej Gali Kultury 2023

Autor: Redakcja

07/02/2023

Podatek NGO tychy 2023

Może Cię zainteresować:

1,5% PIT na szczytny cel. Zasady przekazania i lista organizacji związanych z Tychami

Autor: Redakcja

02/02/2023