Dwa punkty szczepień powszechnych w Tychach czekają już tylko na dostawę szczepionek

W Tychach powstały 2 punkty szczepień masowych, przygotowane w ramach Narodowego Programu Szczepień. Przepustowość tych specjalnie przystosowanych miejsc ma być ogromna. Zakłada się, że dziennie zaszczepionych ma zostać nawet 500 osób.

Punkty powstały w miejscach, do których z łatwością mogą dotrzeć wszyscy mieszkańcy Tychów. Zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. W pobliżu znajdują się rozległe parkingi. Same punkty są doskonale oznakowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planuje się, że w każdym z nich mają działać po trzy zespoły przeprowadzające cały proces.

LOKALIZACJA PUNKTÓW

  • Hala sportowa przy ul. Piłsudskiego 20 (obsługa medyczna zapewniona przez personel z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez)
  • Stadion Miejski przy ul. Edukacji 7 (obsługa medyczna zapewniona przez zespół Szpitala Miejskiego w Tychach)

GODZINY OTWARCIA

Podane godziny to oczywiście tylko przewidywania. Wszystko uzależnione będzie od ilości otrzymanych dawek. Jeśli ich liczba będzie wystarczająca, punkty funkcjonować będą przez 7 dni w tygodniu. Ten zlokalizowany w hali sportowej w godzinach od 7:30 do 19:30, natomiast przy Stadionie Śląskim w godzinach od 8:00 do 18:00.

By usprawnić cały proces, pomagać będą strażnicy miejscy, wolontariusze, oraz w razie konieczności Wojska Obrony Terytorialnej. Personel medyczny do każdego z punktów został już skompletowany. Wszyscy czekają więc, na dostawę surowicy. Aby zostać zaszczepionym w punkcie, należy mieć skierowanie i przestrzegać daty i godziny, która została na nim wskazana.

czytaj więcej:

Wwww

Ponad 300 szczepień dziennie przeciwko COVID-19...

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Historyczny karabinek w Tychach

Tarnogórscy policjanci przekazali do tyskiego muzeum

Rynek kosciol

Reorganizacja ruchu na bieruńskiej starówce

242192037 1586894538329218 4841525870041600894 n

Tyscy urzędnicy z wizytą w Finlandii. Zobacz dlaczego!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

ZTM fot Kamil Łukasik ZTM

ZTM zmienia kilkadziesiąt rozkładów jazdy