Dwaj kierowcy ciężarówek nie ustąpili pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł

W ubiegłym tygodniu na drodze DK44 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pieszo chcąc przejść przez jezdnię, weszła na przejście dla pieszych. Na dwupasowej jezdni zatrzymał się samochód osobowy, natomiast dwie ciężarówki przejechały przez pasy. Kierowcy otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

KMP Tychy
Przejście dla pieszych

Do zdarzenia, które zarejestrowały kamery doszło w minionym tygodniu. Kobieta próbowała przedostać się na drugą stronę DK44. Zgodnie z obowiązującymi przepisami próbowała wejść na przejście dla pieszych. Na pierwszym pasie jezdni przed przejściem zatrzymał się samochód osobowy, natomiast przy drugim ciężarówka przejechała bez zatrzymywania się. Tuż za nią kolejny samochód ciężarowy przejechał bez zatrzymywania się.

- Policjanci, widząc wykroczenie, natychmiast zatrzymali kierujących, na których nałożyli mandaty karne w wysokości po 1500 złotych oraz nałożyli po 10 punktów karnych - wyjaśnia asp. szt. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy KMP w Tychach.

Akcja "bezpieczny pieszy"

W ramach poprawy bezpieczeństwa na tyskich drogach policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu dyscyplinowanie uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych. Wczoraj podczas działań „Bezpieczny pieszy” ujawnili 25 wykroczeń, a wszystkie zostały popełnione przez kierowców w rejonach przejść dla pieszych.

- Kierowco! Pamiętaj, że pieszych i rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, karoseria czy poduszka powietrzna! Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo też wchodzącemu na to przejście - apeluje oficer prasowy.

czytaj więcej:

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych w Tychach

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tychach

Skradzione motocykle w Tychach

W Tychach skradziono dwa motocykle

Policja

Kradzież w drogerii i podpalenie dwóch samochodów!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond