Dwie tyszanki wyróżnione przez senatora RP za wkład w życie społeczne!

Magdalena Kulus i Zuzanna Broda zostały wyróżnione w konkursie Lady D. organizowanym przez Marka Plurę - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwyciężczynie Lady D.

Celem konkursu jest uhonorowanie pracy kobiet, które mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego.

Konkurs Lady D. został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez Marka Plurę. Od 2012 roku konkurs nosi imię Krystyny Bochenek. W poniedziałek 19 lipca 2021 r. laureatki odebrały wyróżnienia w Urzędzie Miasta Tychy od Marka Plury i Macieja Gramatyki.

- Od 19 lat honorowym tytułem Lady D. wyróżniamy kobiety z naszego regionu, które mimo swoich ograniczeń są aktywne w różnych dziedzinach życia. Nagrodzone dziś tyszanki z powodzeniem realizują swoje pasje. To godne podziwu, bo wiem, że wymaga to wiele pracy i poświęcenia – mówi Marek Plura – Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

Obie wyróżnione tyszanki poruszają się na wózku. Zuzanna Broda z powodzeniem bierze udział w biegach i półmaratonach. W swojej sportowej karierze starowała także w mytingach i zawodach pływackich. Magdalena Kulus od ponad dziesięciu lat zawodowo jest związana z Urzędem Miasta Tychy, gdzie zajmuje się promocją. Poza tym pracuje jako dziennikarka, korektorka i copywriterka. W latach 2007-2015 prowadziła blog o swoim psie asystencie pt . „Blondyn i Blondyna”, który później został wydany w formie książki w serii „Monika Szwaja poleca”. Poza tym jest autorką powieści Nie tylko o łajdakach i trzech książek dla dzieci – Cykor, Raptus, Tyszaki.

- Gratuluję obu laureatkom. Jesteśmy dumni, że mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, odnoszą sukcesy i stawiają sobie kolejne cele. Niepełnosprawność nigdy nie powinna być barierą dla realizacji celów i marzeń i zarówno Pani Magda, jak i pani Zuzanna każdego dnia to udowadniają – mówi Maciej Gramatyka – zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.
  • Wyróżnienia przyznano w 5 głównych kategoriach:
  • „Aktywność zawodowa”,
  • „Aktywność społeczna”,
  • „Kultura i sztuka”,
  • „Sport”
  • „Dobry start”.

Zwyciężczynie zostały także nagrodzone w kategorii powiatów i miast na prawach powiatów.

W sumie nagrodzono 27 kobiet z województwa śląskiego m.in. Bielska-Białej, Bytomia, Gliwic, Jastrzębia Zdroju. Katowic, Rudy Śl., Rybnika, Zabrza i Żor.