Dwóch 20-latków zatrzymanych nad Łysiną. Posiadali narkotyki

Bieruńscy policjanci z patrolówki zatrzymali dwóch 20-latków, którzy mieli przy sobie narkotyki. Za popełnione przestępstwo mężczyźni staną teraz przed sądem.

Neonbrand J Xg7 Yq5b1w E unsplash

Policjanci z bieruńskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego po raz kolejny udowodnili, że żaden amator zabronionych substancji nie powinien czuć się bezkarnie i prędzej czy później poniesie za to konsekwencje.

Czujność mundurowych nie zawiodła podczas legitymowania grupy młodych osób, które w miniony wtorek o 20:00 znajdowały się Łysiną w Bieruniu. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze znaleźli przy dwóch mężczyznach kilka woreczków z narkotykami.

Śledczy postawili zarzuty

Ponieważ posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, nawet w nieznacznej ilości, jest zabronione, policjanci zatrzymali 20-latków. Śledczy przedstawili obu mężczyznom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wypadek mniejszej wagi

Ze względu na niedużą ilość posiadanych przez nich narkotyków czyn został zakwalifikowany jako „wypadek mniejszej wagi”, co oznacza, że podejrzanym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. O dalszym losie narkotykowych amatorów zadecyduje prokurator i sąd.