Dwoje senatorów z woj. śląskiego, Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny, opuściło Lewicę. Wstąpili do klubu Polskiej Partii Socjalistycznej

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny opuścili parlamentarny klub Lewicy. Wraz z grupą posłów założyli klub Polskiej Partii Socjalistycznej. To nie pierwszy i nie ostatni kłopot Nowej Lewicy w województwie śląskim.

Senat RP
Gabriela Morawska-Stanecka

We wtorek, 14 grudnia, grupa posłów i senatorów Lewicy poinformowała, że opuszcza szeregi swojego dotychczasowego klubu parlamentarnego. To posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski oraz Andrzej Rozenek, a także dwoje senatorów z województwa śląskiego – Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny.

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Andrzej Rozenek są od pewnego czasu otwarcie skonfliktowani z liderem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym, stąd ich decyzja o opuszczeniu klubu.

– Włodzimierz Czarzasty powiedział, że mnie odstrzeli, no i odstrzelił – powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka kilka tygodni temu dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”. Wicemarszałkini Senatu chciała startować w wyborach do władz regionalnych Nowej Lewicy, ale ostatecznie nie znalazła się na liście delegatów.

– Zostałam wybrana na delegatkę na początku listopada. Po tym, jak zawieszono Marka Balta, powstała nowa uchwała i wybrano delegatów ponownie. Efekt jest taki, że delegatką nie jestem – tłumaczyła na łamach GW.

Pięcioro parlamentarzystów, którzy opuścili klub Lewicy, stworzyło klub Polskiej Partii Socjalistycznej, której przewodniczącym – jako partii – jest od dwóch lat Wojciech Konieczny.

Cicha koalicja Nowej Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością

To nie pierwszy i nie ostatni kłopot Nowej Lewicy w województwie śląskim. Od dawna wiadomo o cichej koalicji radnych tego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością w Sejmiku Województwa Śląskiego. W poniedziałek, 11 grudnia, radni Nowej Lewicy Gabriela Łacna i Rafał Porc zagłosowali razem z radnymi PiS za przyjęciem budżetu na 2022 roku. Wcześniej byli zgodni między innymi co do podwyższenia pensji marszałka Jakuba Chełstowskiego.

– Znam bardzo dobrze działania marszałka Jakuba Chełstowskiego i uważam, że podnoszenie wynagrodzenia marszałkowi, który w mojej ocenie nie prowadzi dobrej polityki, jest karygodne. To głosowanie dwojga radnych Sejmiku oceniam bardzo negatywnie. Będę rekomendował radzie wojewódzkiej Nowej Lewicy, aby linia polityczna, jaką nakreśli, wykluczała takie sytuacje w Sejmiku – zapowiedział niedawno poseł Maciej Kopiec, współprzewodniczący Nowej Lewicy w województwie śląskim.

czytaj więcej:

Gabriela Morawska Stanecka Kancelaria Senatu 2019a

Senat powołał komisję nadzwyczajną ds. Pegasusa

Kopiec

NEWS: Radni lewicy w sejmiku wezwani do partii na dywanik

Las Kobiór

Nadleśnictwo rozpatrzy dwa ważne wnioski

Wysocka siembiga mpzp

Tyska radna na sesji dała popis... niewiedzy

Jacek Karnowski (prezydent Sopotu), Jacek Sutryk (prezydent Wrocławia) i Arkadiusz Checiński (prezydent Sosnowca)

„Tak dla Polski!”: samorządowcy budują nową polityczną siłę

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

EFP będzie współpracować z Forum Ekonomicznym

Jkaub Chełstowski marszałek woj śląskiego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Tyszanin odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi