Dyżurny bieruńskiej komendy policji uratował życie 19-latce

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu uratował życie 19-letniej mieszkanki wielkopolski. Znajoma kobiety zadzwoniła na numer alarmowych i powiedziała, że jej koleżanka chce popełnić samobójstwo.

Bieruń policja

W niedzielę, 31 lipca 2022 r., około 19.35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu aspirant sztabowy Zbigniew Buchała przyjął zgłoszenie o tym, że 19-letnia znajoma mieszkanki powiatu bieruńsko-lędzińskiego przedawkowała leki i pożegnała się z nią. Jednak koleżanka nie znała adresu i nazwiska 19-latki.

Policjant mając jedynie numer telefonu 19-latki zadzwonił do niej i spokojnym głosem prowadził rozmowę tak wnikliwie by uzyskać informację o tym, gdzie się teraz się znajduje. Policjanci podkreślają, że była to bardzo trudna i stresująca rozmowa, mimo wszystko udało się ustalić dokładną lokalizację dziewczyny.

Dyżurny bieruńskiej komendy skontaktował się z jednostką policji w województwie wielkopolskim i prosił o pilne sprawdzenie podanego adresu. Po kilkunastu minutach bieruński dyżurny otrzymał informację, że policjanci zapewnili kobiecie niezwłoczną pomoc a następnie została zabrana do szpitala.

Policja przypomina

Pamiętaj! Jeżeli masz jakiś problem zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 22 22.

Pomoc możesz również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatne numery:

• Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.

• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00).

• Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl.

• W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.