Działania tyskiej grupy „SPEED”. Jechał na narty, otrzymał mandat w wysokości 2500 zł!

Tyska drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę Skody Octavia, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Kierujący pojazdem otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych.

KMP Tychy
Działania grupy SPEED

Komenda Miejska Policji w Tychach poinformowała o zatrzymaniu przez tyską grupę "SPEED" kierowcy, który jechał DK 1 z prędkością 174 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości o prawie 100 km/h funkcjonariusze nałożyli na 38-letniego kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych.

Drugi mandat w wysokości 50 złotych

Dodatkowo mundurowi informują o kolejnym mandacie jaki otrzymał kierowca Skody. Mężczyzna miał nie stosować się do jazdy prawostronnej i jechał lewym pasem, pomimo wolnego prawego pasa. Za to wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 50 zł i 2 punktów karnych.

- Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których ludzie giną lub zostają poważnie ranni. Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że popełnianie wykroczeń na drodze może być nie tylko kosztowne ale i bardzo niebezpieczne. Apelujemy zatem o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze - informują policjanci.

czytaj więcej:

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Scott rodgerson ff H Gk I Nfy Y unsplash

Pijany 65-letni kierowca zatrzymany

Policja

Kradzież dwóch puszek WOŚP w Tychach

62 689905

Kradzież kurtki za ponad 500 zł

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz