Dzień Dziecka w Tychach. Wykaz propozycji i atrakcji nie tylko na 1 czerwca. Jak można spędzić ten dzień?

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do obchodów Dnia Dziecka już 30 maja 2021 roku. W tym roku podczas obchodów Dnia Dziecka, na najmłodszych czeka Przygodowa Gra Terenowa ,,Leśne zagadki. Bajtle na tropie”, warsztaty i animacje, bajki dla dzieci, laboratorium i wiele więcej.

Dzieci

MCK Tychy zaprasza najmłodszych w niedzielę 30 maja 2021 roku do udziału w Przygodowej Grze Terenowej "Leśne zagadki. Bajtle na tropie".

W trakcie trwania wydarzenia na uczestników będą czekać animatorzy, którzy dostarczą dużą ilość pozytywnej energii, a może nawet podpowiedzą, gdzie są ukryte punkty na mapie i poprowadzą do celu.

Chcesz odkryć sekrety tyskiego Parku Północnego? Grasować po zacienionych zielonych płucach miasta i świetnie się bawić? Jesteś gotowy, by zmierzyć się z zagadkami logicznymi i wykazać się sprawnością, fantastycznie spędzić czas i pokonywać kolejne wyzwania, które przygotowaliśmy dla nieustraszonych i ciekawych świata tyszan? - zachęca MCK Tychy

Dołącz do gry, która odbędzie się w Parku Północnym (popularne stawy przy I LO im. L. Kruczkowskiego) w godzinach 15.00-18.00.

Zapisy:

Miejskie Centrum Kultury informuje, że jeżeli nie zarejestrujemy się przez formularz, a przypadkiem będziemy w niedzielę w okolicy i postanowimy spontanicznie wziąć udział w zabawie nie zabraknie dla nas miejsca!

Przebieg gry:

W dzień imprezy 30 maja od godziny 15.00 zgłoś się do BIURA STARTU GRY, które będzie się znajdować na trawniku przy tzw. Oświetlonej Ławce przy ul. Edukacji. Pobierz pakiet startowy, czyli mapę i kartę patrolową oraz dostarcz wcześniej uzupełnione dokumenty lub podpisz na miejscu niezbędne zgody, m.in. zgoda rodzica udziału dziecka w grze w przypadku osób niepełnoletnich.

Po zarejestrowaniu się w Biurze Startu możesz wyruszyć wraz ze swoją drużyną ku przygodzie! Masz czas do 18.00. Możesz rozpocząć w dowolnej godzinie miedzy 15.00 a 17.00. Potrzebujesz mniej więcej spokojnej godzinki, aby dotrzeć do wszystkich miejsc i wykonać fantastyczne zadania.

Udział w grze jest bezpłatny, a biorą w niej udział drużyny 2-4 osobowe składające się z samych dzieci (wtedy najmłodsze może mieć minimum 10 lat) lub dzieci z rodzicami.

Gra terenowa polega na odnalezieniu i dotarciu przez całą drużynę do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie w regulaminowym czasie (do 18.00). Jest ich 12. Część z punktów będzie wymagało wykonania specjalnego zadania, na innych tylko „odbijesz” swoją obecność specjalnym „dziurkaczem”, tzw. perforatorem.

Każda drużyna jest zwycięzcą, a wszystkie, które odnajdą minimum 80% punktów zaznaczonych na mapie, czeka miła niespodzianka na MECIE.

O godzinie 18.00 nastąpi zakończenie gry.

Szczegóły dotyczące Przygodowej Gry Terenowej „Leśne zagadki. Bajtle na tropie” znajdziesz na:

  • www.kultura.tychy.pl oraz na profilu FB Miejskiego Centrum Kultury w Tychach
  • Wstęp jest wolny, a udział w grze bezpłatny.

Dzień Dziecka – MCK Klub Urbanowice

Klub Urbanowice świętuje Dzień Dziecka 30 maja!

Planowane działania z okazji Dnia Dziecka w ogrodzie Klubu Urbanowice:

  • 15:00 - Warsztaty i animacje
  • 17:30 - Bajka dla dzieci „Na tropie zaginionej opowieści” – Teatr Trip
  • 19:00 - Spotkanie z fizyką „Brrr… bardzo zimno” – Laboratorium Pana Korka

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

tel.: 726 261 375

Dzień Dziecka – MCK Klub Wilkowyje

Klub Wilkowyje świętuje Dzień Dziecka 1 czerwca!

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do ogrodu Klubu Wilkowyje MCK na rodzinny program animacyjno-teatralny pt.: „Bajki Robotów” Lufcika na Korbkę.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, autora groteskowo-baśniowych opowiadań o robotach, które będą głównymi bohaterami naszego Dnia Dziecka. Lufcik na Korbkę zabierze nas w wyjątkową, kosmiczną podróż po świecie robotów. W programie przewidujemy dużo zabawy i niespodzianek dla wszystkich uczestników, którzy wraz z aktorami będą mogli współtworzyć ten magiczny świat!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

tel.: 32 227 26 22, 691 770 344

Teatr Mały Tychy

30 maja, w tyskim teatrze od godz. 16.00 odbędzie się spektakl „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
grupa wiekowa: 6+
czas trwania spektaklu: 65 minut

Bilety w cenie 20 zł i 25 zł dostępne w kasie teatru.

Miejska Biblioteka Publiczna

  • Wierszem malowane (wizualizacja wiersza – film dla dzieci) od 1 czerwca dostępny na stronie www.mbp.tychy.pl i Facebooku (MBP Tychy).
  • Niespodzianki z uśmiechem przygotowane przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej 1 czerwca, w godzinach otwarcia.
  • Bajkoopowiadacz, 2 czerwca od godziny 17.00 Biblioteka Główna (Mediateka).
  • Loteriada dla małych czytelników, 1-2 czerwca, w godzinach otwarcia, Biblioteka Główna (Mediateka).