Dzień Kobiet 2021 w Tychach. Podpowiadamy, co robić w mieście!

Jak spędzić 8 marca? Gdzie zabrać ukochaną? Które kwiaty najbardziej podobają się kobietom? Czy pogoda nie pokrzyżuje planów? Nadchodzi Poniedziałek Płci Pięknej. Warto się przygotować i zaskoczyć ukochaną... na miarę możliwości pandemicznych czasów.

Kfiaty

Pachnący klasyk czyli kwiaty w różnej wersji. Kolorowy bukiet chyba nigdy nikogo nie zawiódł.

- My kobiety uwielbiamy kwiaty, potrafimy zachwycić sie ich kolorem, odmianą, zapachem. Kwiaty budzą w nas dobrą energię i radość.
W tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Kobiet otrzymując kwiaty czujemy się zauważone i docenione przez naszych panów - przyznaje pani Anna, właścicielka Kwiaciarni Honoratka.

Trudno wskazać tegoroczne trendy i zapotrzebowanie. COVID-19 zwolnił pęd florystów...

- Mniejszy ruch odczuwa się poprzez skutki pandemii, mężczyźni nie zamawiają kwiatów dla koleżanek z którymi pracują, ponieważ znaczna część pracuje zdalnie w domu. W tym roku floryści mają dylemat. Nie potrafimy wyczuć natężenia ruchu, ale liczymy ze mężczyźni nie zawiodą i staną na wysokości zadania. Największym powodzeniem cieszą się tulipany kojarzące się z nadchodzącą wiosną oraz kolorowe koktajlowe bukiety - dodaje właścicielka.

Jednak kwiaty, to nie wszystko. W tym dniu warto pokusić się o coś, co odmieni pandemiczną codzienność. Dzięki częściowemu poluzowaniu obostrzeń - z powodzeniem można wybrać się do chociażby do teatru.

W niedzielę 7 marca o godz. 17:00 w Teatrze Małym odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpi Hanna Banaszak. Karierę rozpoczęła pod koniec lat 70. W poezji śpiewanej odnajduje się jak ryba w wodzie. Kochanowski, Szymborska, Kaczmarski - to tylko niektórzy z twórców, których wiersze na nowo interpretuje artystka. Znana także z filmów - wystąpiła w Słonej Róży i Przeklętej Ziemi. Użyczyła głosu postaci Hanki Ordonówny w Miłość ci wszystko wybaczy, zaśpiewała arię ze Sabat Mater w Siekieryzadzie. Srebrna medalistka Gloria Artis, posiadaczka Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika Prometeusza czy Złotego Mikrofonu Polskiego Radia. Odznaczona krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Bilety w cenie 50zł są dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie teatru.

8 marca o godz. 18:00 na deskach teatru Wieczorek Pożegnalny w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.
Francuska komedia ze smakiem. Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację? To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa. Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu… Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.
Bilety w cenie 100zł do nabycia w Internecie oraz kasie teatru.

Przypominamy! Wydarzenia organizowane w Teatrze Małym odbywają się z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego.

Innym sposobem na spędzenie poniedziałkowego wieczoru jest ciekawa propozycja Mediateki. W ramach Portretów Literackich gościem placówki będzie Alina Bednarz. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet (nie tylko dla kobiet) rozpocznie się o godz. 17:00. To świetna okazja do dialogu z badaczką historii kobiet związanych z Górnym Śląskiem. Alina Bednarz jest autorką i współautorką wielu ciekawych pozycji. Spotkanie poprowadzi dr Halina Sobańska, ekspertka historyczna projektów Patriotki ze Śląska.
Liczba dostępnych wejściówek uzależniona jest od sytuacji epidemicznej. Chętni proszeni są o kontakt pod nr. 32 438 04 75

Dla entuzjastów natury mamy dobrą informację - padać nie powinno. Na romantyczny spacer - oczywiście Jezioro Paprocany.
Jeśli jednak 4 stopnie i brak słońca to za mało - warto odwiedzić Muzeum Miejskie. Wróciła możliwość zwiedzania wystaw. Szczególnie polecana „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu” To niezwykła podróż do świata sportu z czasów początku socjalizmu. Ukazuje ona charakterystyczne cechy i symbole kultury fizycznej w Polsce w okresie tzw. stalinizacji. Pozostało mało czasu - wystawę można obejrzeć tylko do 20 marca. Może więc z okazji Dnia Kobiet - warto postawić na historię?

Wszystkim głodnym polecamy oczywiście wsparcie lokali gastronomicznych. Jak co roku - ciekawą ofertę dla Pań (i nie tylko) przygotowała Ristorante Osteria le Botti. W ofercie na wynos od soboty dostępne będą swojskie grzaneczki z pasztetem Umbrii.

Dla zaspokojenia słodkiej potrzeby - od jutra w ofercie pojawią się także tradycyjne włoskie babki Colomba. Ostrzegamy! Są tak smaczne, że należy się naprawdę pospieszyć. Z kremem pistacjowym, pomarańczowym, czekoladowo-orzechowym, limoncello a także... kremem z wina Prosecco! Oczywiście nie zabraknie ulubionego wina w tradycyjnej wersji.

Zachęcamy do śledzenia profili Waszych ulubionych restauracji. Wiele z nich podczas weekendu z pewnością opublikuje posty z niespodziankami specjalnie dla Pań.

I choć Dzień Kobiet obchodzony jest raz w roku, już dziś - i jutro - i w niedzielę - życzymy Każdej z Was, aby niezwykły czas radości i niezwykłej atmosfery - towarzyszył Wam 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - i tak - przez całe życie!

fot. Kwiaciarnia Honoratka, strona internetowa Hanny Banaszak, Ristorante Osteria le Botti.

czytaj więcej:

Muzeum Miejskie Tychy zimowe lampiony

Brak pomysłu na ferie zimowe w Tychach? Sprawdź propozycje

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

Karuzela

„Tychy na lato” zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy”