Dzień Kobiet 2021 w Tychach. Podpowiadamy, co robić w mieście!

Jak spędzić 8 marca? Gdzie zabrać ukochaną? Które kwiaty najbardziej podobają się kobietom? Czy pogoda nie pokrzyżuje planów? Nadchodzi Poniedziałek Płci Pięknej. Warto się przygotować i zaskoczyć ukochaną... na miarę możliwości pandemicznych czasów.

Kfiaty

Pachnący klasyk czyli kwiaty w różnej wersji. Kolorowy bukiet chyba nigdy nikogo nie zawiódł.

- My kobiety uwielbiamy kwiaty, potrafimy zachwycić sie ich kolorem, odmianą, zapachem. Kwiaty budzą w nas dobrą energię i radość.
W tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Kobiet otrzymując kwiaty czujemy się zauważone i docenione przez naszych panów - przyznaje pani Anna, właścicielka Kwiaciarni Honoratka.

Trudno wskazać tegoroczne trendy i zapotrzebowanie. COVID-19 zwolnił pęd florystów...

- Mniejszy ruch odczuwa się poprzez skutki pandemii, mężczyźni nie zamawiają kwiatów dla koleżanek z którymi pracują, ponieważ znaczna część pracuje zdalnie w domu. W tym roku floryści mają dylemat. Nie potrafimy wyczuć natężenia ruchu, ale liczymy ze mężczyźni nie zawiodą i staną na wysokości zadania. Największym powodzeniem cieszą się tulipany kojarzące się z nadchodzącą wiosną oraz kolorowe koktajlowe bukiety - dodaje właścicielka.

Jednak kwiaty, to nie wszystko. W tym dniu warto pokusić się o coś, co odmieni pandemiczną codzienność. Dzięki częściowemu poluzowaniu obostrzeń - z powodzeniem można wybrać się do chociażby do teatru.

W niedzielę 7 marca o godz. 17:00 w Teatrze Małym odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpi Hanna Banaszak. Karierę rozpoczęła pod koniec lat 70. W poezji śpiewanej odnajduje się jak ryba w wodzie. Kochanowski, Szymborska, Kaczmarski - to tylko niektórzy z twórców, których wiersze na nowo interpretuje artystka. Znana także z filmów - wystąpiła w Słonej Róży i Przeklętej Ziemi. Użyczyła głosu postaci Hanki Ordonówny w Miłość ci wszystko wybaczy, zaśpiewała arię ze Sabat Mater w Siekieryzadzie. Srebrna medalistka Gloria Artis, posiadaczka Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika Prometeusza czy Złotego Mikrofonu Polskiego Radia. Odznaczona krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Bilety w cenie 50zł są dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie teatru.

8 marca o godz. 18:00 na deskach teatru Wieczorek Pożegnalny w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.
Francuska komedia ze smakiem. Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację? To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa. Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu… Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.
Bilety w cenie 100zł do nabycia w Internecie oraz kasie teatru.

Przypominamy! Wydarzenia organizowane w Teatrze Małym odbywają się z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego.

Innym sposobem na spędzenie poniedziałkowego wieczoru jest ciekawa propozycja Mediateki. W ramach Portretów Literackich gościem placówki będzie Alina Bednarz. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet (nie tylko dla kobiet) rozpocznie się o godz. 17:00. To świetna okazja do dialogu z badaczką historii kobiet związanych z Górnym Śląskiem. Alina Bednarz jest autorką i współautorką wielu ciekawych pozycji. Spotkanie poprowadzi dr Halina Sobańska, ekspertka historyczna projektów Patriotki ze Śląska.
Liczba dostępnych wejściówek uzależniona jest od sytuacji epidemicznej. Chętni proszeni są o kontakt pod nr. 32 438 04 75

Dla entuzjastów natury mamy dobrą informację - padać nie powinno. Na romantyczny spacer - oczywiście Jezioro Paprocany.
Jeśli jednak 4 stopnie i brak słońca to za mało - warto odwiedzić Muzeum Miejskie. Wróciła możliwość zwiedzania wystaw. Szczególnie polecana „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu” To niezwykła podróż do świata sportu z czasów początku socjalizmu. Ukazuje ona charakterystyczne cechy i symbole kultury fizycznej w Polsce w okresie tzw. stalinizacji. Pozostało mało czasu - wystawę można obejrzeć tylko do 20 marca. Może więc z okazji Dnia Kobiet - warto postawić na historię?

Wszystkim głodnym polecamy oczywiście wsparcie lokali gastronomicznych. Jak co roku - ciekawą ofertę dla Pań (i nie tylko) przygotowała Ristorante Osteria le Botti. W ofercie na wynos od soboty dostępne będą swojskie grzaneczki z pasztetem Umbrii.

Dla zaspokojenia słodkiej potrzeby - od jutra w ofercie pojawią się także tradycyjne włoskie babki Colomba. Ostrzegamy! Są tak smaczne, że należy się naprawdę pospieszyć. Z kremem pistacjowym, pomarańczowym, czekoladowo-orzechowym, limoncello a także... kremem z wina Prosecco! Oczywiście nie zabraknie ulubionego wina w tradycyjnej wersji.

Zachęcamy do śledzenia profili Waszych ulubionych restauracji. Wiele z nich podczas weekendu z pewnością opublikuje posty z niespodziankami specjalnie dla Pań.

I choć Dzień Kobiet obchodzony jest raz w roku, już dziś - i jutro - i w niedzielę - życzymy Każdej z Was, aby niezwykły czas radości i niezwykłej atmosfery - towarzyszył Wam 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - i tak - przez całe życie!

fot. Kwiaciarnia Honoratka, strona internetowa Hanny Banaszak, Ristorante Osteria le Botti.