Dzień świętego Mikołaja w Tychach. Gdzie wybrać się na Mikołajki z dzieckiem?

Jak co roku miejskie instytucje z okazji Mikołajek organizują wydarzenia dla dzieci. W tym roku do przygotowywania tego dnia dołączyły m.in.: Miejska Biblioteka, Teatr Mały oraz Miejskie Centrum Kultury.

UM w Tychach
Mikołajki Tychy

Mikołajkowy spektakl w Teatrze Małym

Teatr Mały w Tychach zaprasza na swoją najnowszą produkcję – inscenizację kultowej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Spektakl mikołajkowy „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Anny Białoń odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16:00. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w kasie Teatru Małego i na teatrmaly-tychy.interticket.pl.

- Będziecie mieli okazję przenieść się w świat radosnego dzieciństwa, gdzie cieszy każdy, nawet najmniejszy upominek losu, a niewinne żarty i pomysłowe zabawy, powodują uśmiech na twarzy każdego z uczestników tego wyjątkowego spotkania - zachęca do udziału Teatr Mały.

Warsztaty artystyczne w mikołajkowym stylu

W tym roku Miejskie Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy postanowiło zorganizować świąteczne warsztaty artystyczne. W poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 15:15. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji nt. wydarzenia pod numerem telefonu: 32 438 20 61

6 grudnia - Dzień św. Mikołaja

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz przygotowuje w tym szczególnym dniu animacje dla dzieci. Spotkania będą odbywać się o godzinie 16 oraz 18. Więcej informacji nt. wydarzenia pod numerem telefonu: 32 438 04 11.

Dwa spektakle jednego dnia

W Teatrze dla Dzieci w czwartek, 8 grudnia odbędzie się spektakl „Fabryka śniegu” w wykonaniu Teatru Trip z Katowic - Klub Wilkowyje MCK (ul. Szkolna 94). Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18, wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 227 26, 691 770 344 oraz mailem: klub@mck.tychy.pl

Natomiast w teatrze „Fabryka Kultury” (Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 W Tychach, ul. Jedności 51) odbędzie się spektakl mikołajkowy pt. „Bajka o księżniczce na ziarnku grochu”. Wydarzenie zostanie zorganizowane o godzinie 9:30 oraz 11:30. Wstęp jest bezpłatny.

Godziny spektaklu podzielono ze względu na wiek. Wydarzenie o godzinie 9:30 przeznaczone jest dla dzieci od wieku przedszkolnego do 2 klasy podstawowej, a o 11:30 - dla dzieci od 3 do 8 klasy podstawowej.

Słodkie Mikołajki

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach pokusiła się o zorganizowanie 9 grudnia warsztatów dekorowania pierników. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 438 04 11 lub 32 438 04 81, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie kultura.tychy.pl.

źródło: UM Tychy