Elektrociepłownia na biomasę alternatywą dla węgla

Odnawialne źródło energii uruchomione w 2021 roku może zrewolucjonizować rynek energetyczny. W elektrociepłowni będzie produkowane ciepło i energia elektryczna. O inicjatywie społecznej rozmawiamy z Iwoną Kleinert - współwłaścicielką projektu Green Power Plant.

Dlaczego elektrociepłownia jest ekologicznym źródłem energii?

Odnawialne źródło energii do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystuje biomasę. Specjalna biomasa przygotowywana jest z odpadów, które pochodzą z rynku tartacznego, leśnego i meblarskiego. Dzięki temu produkowane jest ekologiczne jak i ekonomiczne źródło energii. Warto zaznaczyć, że elektrociepłownia jest przystosowana do rygorystycznych regulacji w Unii Europejskiej. Wszystko to wydarzyło się za sprawą projektu Green Power Plant.

Czym charakteryzuje się projekt Green Power Plant?

Innowacyjny projekt daje możliwość zainwestowania w najnowocześniejszą elektrociepłownię w regionie. Aby każdy z nas mógł dołożyć cegiełkę do uruchomienia projektu wyemitowaliśmy 80 tys. tokenów. Zainteresowani w odnawialne źródło energii mogą wykupić token. Jeden token stanowi znak legitymacyjny do umowy pożyczki na uruchomienie powstałej już elektrociepłowni. Cena jednego tokena ustalona została na 50 PLN i stanowi swego rodzaju odpowiednik ceny 1 Gigadżula energii cieplnej. Green Power Plant zapewnia wykup wyemitowanych tokenów z rynku. W ramach tego mechanizmu będzie następował zwrot pożyczki z zyskiem.

Czy warto zainwestować w elektrociepłownię?

Ponad 5 mln gospodarstw domowych korzysta z ofert sprzedaży prądu dostępnych na wolnym rynku, których nie zatwierdza prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Inwestycja w elektrociepłownię daje możliwość sprzedaży energii dowolnym odbiorcom, m. in. gminom, specjalnym strefom ekonomicznym itp. Co więcej, dochodzą do tego możliwości sprzedaży energii w systemie wsparcia OZE lub kogeneracji do okresu 15 lat. Warto też dodać, że elektrociepłownia posiada linię do produkcji brykietów, pelletów i thermowoodu.

Gdzie można uzyskać więcej informacji?

Osoby zainteresowane tokenizacją zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://mosaico.ai/projects/greenpowerplant, na której można zapoznać się szerzej z naszym projektem. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem do państwa dyspozycji pod adresem mailowym iwona.kleinert@polish-wood-cluster.pl lub numerem telefonu 601-474-799. Zapraszam do współpracy!

czytaj więcej:

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Summer beautiful girl holding mountain view camera

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Kurtyka ok

Potencjał biogazowy. Tychy liderem w Polsce!