European Athletics odbędzie się na Śląsku. Umowa podpisana

Z roku na rok do naszego województwa trafiają imprezy lekkoatletyczne coraz większej rangi. Jakub Chełstowski właśnie podpisał umowę na organizację Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2028 roku na Stadionie Śląskim.

Chelstowski karamarinov umowa

Pod koniec maja oficjalnie potwierdzono, że Stadion Śląski zorganizuje mistrzostwa za 7 lat. Dobromir Karamarinov, p.o. prezesa European Athletics mówił wóczas, że chorzowski obiekt stanął na wysokości zadania goszcząc Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Sukces zawodów królowej sportu odbywających się na nim od momentu oddania Kotła Czarownic do użytku po modernizacji sprawił, że w ubiegłym roku przyznano mu status Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Teraz przed Stadionem Śląskim stoi wyzwanie przeprowadzenia jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. Wczoraj marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski poinformował na swoim Twitterze o ostatecznym sformalizowaniu decyzji władz European Athletics. Wraz z Dobromirem Karamarinovem podpisano umowę na organizację ME w lekkoatletyce w 2028 r. w Chorzowie.

Wpierw drużynowe, później indywidualne

Jako wydarzenie testowe przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w 2027 roku odbędą się na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. - Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców - powiedział Jakub Chełstowski.

czytaj więcej:

Gala mistrzow chelstowski

Jakub Chełstowski odebrał nagrodę dla Stadionu Śląskiego

Konfetti na stadionie

Popis polskich lekkoatletów na MŚ w sztafetach

Charytatywny bieg po górach

Tyszanie przebiegną 500 km po górach, by pomóc dzieciom

Zawody Balonowe Tychy

Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ w Tychach

Tychy

Zmiana trenera jeszcze nie pomogła. Hokeiści bez wygranej

SMT

Wakacyjna runda Samochodowych Mistrzostw Tychów

139650978 3871863179539359 241398921033577991 n

Koronawirus w drużynie koszykarzy!