Eurotrajtki zaakcentują XX-lecie Tychów w UE

Pierwszy trolejbus, jaki władze Tychów zakupiły z pomocą unijnych funduszy, dostał w tegoroczną majówkę specjalne „przebranie” w związku z 20. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.

UM Tychy
Trolejbus na XX-lecie Polski w UE w Tychach

Pierwszy pojazd za unijne środki Tyskie Linie Trolejbusowe kupiły dziesięć lat temu; z okazji dwudziestolecia akcesji do UE „trajtek” został przystrojony na kilka miesięcy w europejską symbolikę.

Wóz będzie kursował codziennie na innej linii.

Na pięciu innych trolejbusach pojawią się reklamy informujące o pozyskanych przez miasto środkach unijnych; w ramach przypadającego 1 maja jubileuszu odbędzie się także nartorolkowo-rowerowy rajd SkikeRun3, który wyruszy o 10:00 sprzed parkingu za hotelem Piramida (wydarzenie na Facebooku).

Tyskie placówki oświatowe przygotowały z kolei m.in. wirtualne podróże po krajach Unii, konkursy, quizy, debatę i inne okolicznościowe wydarzenia - łącznie będzie ich ponad setka.

20 lat Tychów w Unii - bilans

W ciągu minionych dwóch dekad budżet inwestycyjny tyskiej gminy zasiliło ponad półtora miliarda złotych ze wspólnego unijnego skarbu. Wykorzystane zostały w dużej mierze na modernizację dróg, wymianę taboru komunikacji miejskiej i budów sieci kanalizacyjnej (obecnie prawie całe Tychy mają nowoczesną kanalizację), wyposażenie szkół i projekty społeczno-kulturalne.

Szkoła podstawowa nr 21 w Tychach

Może Cię zainteresować:

Tyska podstawówka dostanie boisko z laserową strzelnicą

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/04/2024

Europejski Kongres Gospodarczy 2

Może Cię zainteresować:

XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się od 7 do 9 maja 2024 r., jak zwykle w MCK i Spodku w Katowicach. Zapowiedzieli się m.in. Ursula von der Leyen i Donald Tusk

Autor: Katarzyna Pachelska

02/05/2024

Byt flaga ue

Może Cię zainteresować:

Impreza na katowickim Rynku z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej odbędzie się 30 kwietnia. PROGRAM

Autor: Katarzyna Pachelska

29/04/2024