Ewakuacja Gemini Park Tychy! Galerię musiało opuścić ponad 1000 osób

Z informacji jakie przekazał portal 112tychy.pl wynika, że dzisiaj 13 października około godziny 14:20 dyżurny tyskiej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z systemu przeciwpożarowego na terenie Galerii Gemini Park.

Alarm przeciwpożarowy pochodził z czujki w jednej z restauracji w Centrum Handlowym Gemini Park Tychy. Na miejsce wysłany został pluton gaśniczy. Zanim na miejsce dotarli strażacy, z obiektu ewakuowano ponad 1000 osób!

Sprawca alarmu

Po przybyciu strażaków okazało się, że sprawcą alarmu był pożar oleju w garnku w jednej z restauracji znajdujących się w galerii. Pożar został ugaszony jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej przez pracowników restauracji.

- Strażacy sprawdzili obiekt i po około trzydziestu minutach działania zostały zakończone – poinformował portal 112tychy.pl

Centrum Handlowe Gemini Park Tychy

Gemini Park Tychy jest jedną z najnowocześniejszych galerii handlowych w Polsce. Jest to pierwsza tak duża galeria w mieście. W 2018 roku centrum handlowe zostało nagrodzone CEE RETAIL AWARDS w kategorii Retail Project-Medium, a w 2019 otrzymało nagrodę RETAIL AWARDS.