Familijne sadzenie drzew w Tychach. Rodzice upamiętniają w ten sposób swoje maluszki

W tym tygodniu rozpoczęła się druga edycja akcji, w ramach której mieszkańcy mogą zasadzić roślinkę na cześć nowego członka rodziny. Zainteresowanie inicjatywą trwa.

Rodzinne sadzenie drzew w Tychach

Pierwsza odsłona przedsięwzięcia miała miejsce w 2022 roku. Samorząd zaprosił rodziców do akcji polegającej na zasadzeniu drzewka na cześć narodzin nowego dziecka. Wtedy do udziału w inicjatywie zgłosiło się prawie 90 rodzin.

- Tak duże zainteresowanie mieszkańców akcją zaskoczyło nas, dlatego zwiększyliśmy ilość drzew do zasadzenia. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta chcą się z nami podzielić tą radosną chwilą, jaką jest powiększenie rodziny. Każde nowe urodzenie nas cieszy, bo na świat przychodzi nowy mieszkaniec Tychów - przyznała Hanna Skoczylas, Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

W tym roku odbywa się druga edycja akcji. W czwartek, 18 maja, pierwsze sadzonki pojawiły się na skwerze przy ul. Czystej. Dzień później nowe drzewka zagościły w parku Suble oraz na terenie zielonym przy ul. Dąbrowskiego. W poniedziałek, 22 maja, rośliny będą sadzone w rodzinnym parku bł. Karoliny, natomiast 23 maja - na terenie zielonym przy ul. Burschego. W Tychach przybędzie w tym miesiącu lip oraz klonów.

- Drzewa, które posadzicie dzisiaj Państwo, są symbolem nowego życia, które pojawiło się w Waszych rodzinach. Oprócz wymiaru sentymentalnego akcja ma także wymiar przyrodniczy i ekologiczny - mówiła podczas piątkowego spotkania Hanna Skoczylas.