FCA Poland w Tychach wstrzymuje produkcję. Powodem kolejne problemy z dostawami

Od poniedziałku na tydzień staną linie montażowe w fabryce Fiata w Tychach. Będzie to najdłuższy postój w tym miesiącu. Powodem są problemy z dostawami.

mat. pras.
FIAT 500 LAKIERNIA FCA Poland Tychy 2019 FOT IK

Po raz kolejny w tym miesiącu (marzec 2022 r.) wstrzymane zostaną linie montażowe w fabryce FCA w Tychach. Przestój potrwa tydzień, czyli najdłużej w tym miesiącu. Poprzednie wstrzymania produkcji samochodów trwały krócej od 1 do 2 marca i od 7 do 8 marca. Obecnie produkcja stanie od 14 do 21 marca 2022 r.

– W przyszłym tygodniu zakład nie będzie pracował ze względu na brak komponentów elektronicznych - mówił dla portalu AutomotiveSuppliers.pl rzecznik prasowy FCA Poland Rafał Grzanecki.

Nowe modele w tyskiej fabryce

W rozmowie z portalem slazag.pl rzecznik prasowy FCA Poland wyjaśnia, że ostatnie dwa lata nie były łatwe dla całego polskiego sektora przemysłu motoryzacyjnego. Najpierw pandemia, później ograniczony dostęp do półprzewodników. Wydaje się jednak, że ten drugi problem to coś z czym dłużej będzie się zmagała branża motoryzacyjna. Jednak mimo to ogłoszono produkcję nowych modeli samochodów w tyskim zakładzie.