FEST Festival po raz 4. sprawi, że serce Śląska zabije mocniej

Już pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się kolejna edycja FEST Festivalu. W ciągu zaledwie 4 lat nowopowstała impreza stała się jednym z największych i najważniejszych polskich festiwali muzycznych – tworząc markę, która przyciąga do centrum Śląska wielkie światowe gwiazdy i najlepszych w swoich dziedzinach współczesnych wykonawców.

Nothing but thieves zuzasosnowska FF22 37 2 1

FEST nie istnieje bez swojej lokalizacji – Parku Śląskiego – który stanowi idealną przestrzeń dla wydarzenia mającego ambicje, by zapraszać swoich uczestników do alternatywnej rzeczywistości. Ta zielona przestrzeń sama w sobie jest ewenementem, największym miejskim parkiem w Polsce i jednym z największych na całym kontynencie. Organizowany przez agencję Follow the Step festiwal korzysta z piękna natury tego terenu oraz uwypukla je za pomocą bajkowych dekoracji.

Idealnym przykładem tego zjawiska jest wykorzystanie Kręgów Tanecznych – wyjątkowy przykład imponującej architektury użytkowej, który przez ponad pół wieku służył przede wszystkim prezentacji muzyki folkowej i ludowej, zyskuje zupełnie nowego kontekstu za sprawą powstałej w tym miejscu strefy z muzyką elektroniczną. Fani i fanki najróżniejszych nurtów są w stanie skosztować swoich ulubionych dźwięków w zupełnie unikalnych warunkach. W ten właśnie sposób ok. 50 tysięcy osób co roku poznaje uroki tego niezwykłego kompleksu.

Wypada wspomnieć oczywiście o muzyce. W tym roku Chorzów odwiedzą światowe gwiazdy elektroniki: The Chemical Brothers, Peggy Gou, Steve Angello, Sofi Tukker, Oliver Heldens, Don Diablo, Ben Böhmer czy The Blaze. Gitarowe brzmienia reprezentować będą z kolei Kasabian, Two Door Cinema Club, Blossoms, Giant Rooks czy Only The Poets. Szeroko rozumiany kreatywny pop to domena Róisín Murphy, M83, AJR, Two Feet czy Crystal Fighters. Jak co roku nie zabraknie także rapu, o co zadbają Ferg, 070 Shake, Aitch, Yung Lean czy Bladee. Długo można by też wymieniać korowód polskich gwiazd, który współtworzą m.in. Vito Bambino, Ralph Kaminski and My Favourite Band In the World, Paktofonika, bryska, Grubson, Jann, Kaceprczyk oraz projekt specjalny Czułe Struny, czyli Natalia Kukulska i jej wspaniali goście, którzy w towarzystwie 60-osobowej Orkeistry Akademii Beethovenowskiej wykonują utwory Fryderyka Chopina, do których zostały napisane oryginalne, poruszające teksty.

To nadal tylko ułamek całego repertuaru, na który składa się ponad 200 wykonawców ulokowanych na 11 różnych scenach. W przeszłości na zaproszenie FEST Festivalu na Śląsku także grały światowe gwiazdy: The Chainsmokers, Stromae, Kygo, Paul Kalkbrenner, Schoolboy Q, Jaden Smith czy Alan Walker. Rozmach z jakim organizowane jest wydarzenie docenili z kolei organizatorzy nagród European Festival Awards wyróżniający najlepsze imprezy na całym kontynencie. FEST Festival w 2019 r. dostał nominację dla Najlepszego Nowego Festiwalu, a w 2022 roku znalazł się na liście nominowanych do statuetki dla Najlepszego Festiwalu Średniej Wielkości.

Fest Festival

Organizatorzy najbardziej cenią sobie jednak opinie uczestników i uczestniczek. A tę jednoznacznie wyrażają dziesiątki tysięcy osób, które co roku pojawiają się na terenie Parku Śląskiego i swoją obecnością na kilka dni czynią całą aglomeracje radośniejszą i bardziej kolorową. Nie przyjeżdżają oni jednak wyłącznie, by bawić się w swoim towarzystwie w rytm ulubionych przebojów. FEST to także okazja do budowania zaangażowanej społeczności. Takiej, która jest chętnie dowiaduje się nowych rzeczy, np. przy okazji spotkań z ekspertami z przeróżnych dziedzin lub paneli dyskusyjnych. Głód świeżych doznań może też zaspokoić przy okazji lotu balonem lub próbując swoich sił w wakeboardingu i innych sportach.

FEST Festival jest imprezą, której głównej motywem jest różnorodność rozumiana na najróżniejsze sposoby. I pod tym względem to prawdziwy ewenement nie tylko w skali regionu, ale całej Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się w tym roku pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie festfestival.pl.

https://festfestival.pl/kup-bilet/
https://festfestival.pl