Festiwal Filmów Amatorskich powrócił po pięcioletniej przerwie do Bierunia

Wydawało się, że już nie zostanie reaktywowany. Ale udało się i w ten weekend po aż pięciu latach przerwy w Bieruniu trwa Międzynarodowy i Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali.

W Bieruńskim Ośrodku Kultury trwa XIV Międzynarodowy i IV Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali. Impreza powróciła do Bierunia po pięcioletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i problemami organizacyjnymi.

Festiwal wrócił do Bierunia po 5-letniej przerwie

Producentem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest Stowarzyszenie Solidarność Pamięci Strajkujących Górników Kopalni Węgla Kamiennego Piast 14-28 Grudnia 81. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest jak zawsze - Wojciech Wikarek.

Festiwal organizowany jest od 1993 roku co dwa lata. Przez pierwszych dziesięć edycji był festiwalem ogólnopolskimi, a od czterech edycji ma charakter międzynarodowy.

23 i 24 września Miasto Bieruń po raz czternasty w historii jest gospodarzem tego wydarzenia, a po raz czwarty wydarzenie ma charakter międzynarodowy.

Nowością w tym roku był plenerowy Wieczór Filmowy Festiwalu na bieruńskim Rynku 17 września o godz. 18.00. W programie były m. in. projekcja wybranych filmów z poprzednich edycji Festiwalu, koncert Orkiestry Dętej "Piast". Gościem specjalnym był Teatr dla Dorosłych z niespodzianką sceniczną.

Plan Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali

  • 17 września, godz. 18.00 - KT "Jutrzenka" - Wieczór Filmowy
  • 23 września - Konkursowy Blok Filmowy w DK "Gama"
  • 24 września - Gala Festiwalowa w DK "Gama". W czasie gali nastąpi ogłoszenie laureatów Festiwalu oraz wręczenie nagród. Atrakcją wieczoru będzie występ Sebastiana Riedla i Rozalii Bryły.