Festyn Śląski w osiedlu F w Tychach. Wystąpi znany kabareciarz!

W sobotę 21 sierpnia 2021 r. przy ulicy Fitelberga w Tychach odbędzie się Festyn Śląski! W programie m. in. konkursy dla dzieci oraz występ znanego kabareciarza.

Damiano lingauri u W oj3j OP Rg unsplash

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich mieszkańców Tychów i okolic. Doskonała okazja na wakacyjną zabawę w rodzinnej, sielskiej atmosferze. Każdy dorosły i dziecko znajdzie atrakcje dla siebie! - informują organizatorzy

W programie między innymi

  • zabawy,
  • animacje,
  • konkursy,
  • fotobudka.

prowadzone przez harcerzy z Hufca Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego. Wprowadzą uczestników w wyśmienity, śląski klimat prowadząc dawne zabawy podwórkowe tak doskonale znane starszym pokoleniom.

Nie zabranie dużej dawki śmiechu dzięki występowi kabaretowemu Grzegorza Stasiaka, którego część z Was może znać z programu telewizyjnego Nauka Jazdy oraz z Radio Fest, gdzie razem z Marcinem Janotą prowadzą FEST Dobry Dzień. Ślonsko godka, kupa śmiechu i fest dobro zabawa! - zapewnia Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Imprezę zakończy znakomity zespół folkowy Rube Świnie

Zespół powstał z inicjatywy trzech muzyków. Swoją nazwę wziął od pieszczotliwego, śląskiego określenia akordeonu, czyli cyji zwanego też „świniokiem”.

W repertuarze zespołu znajdziemy tradycyjną muzykę wszystkich regionów Polski, jednak to Śląsk i śląska muzyka stanowi ich pasję i obszar nieskończonych poszukiwań. Muzyka wykonywana przez zespół sięga znacznie dalej niż muzyka ethno – niezliczone cytaty z muzyki popularnej, energetyczny śpiew, współczesne rytmy i mocna sekcja dęta to dziś rozpoznawalne znaki zespołu. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród.

Zapraszamy! Wstęp wolny - zapraszają organizatorzy

PROGRAM:

  • 16:00 Otwarcie imprezy, powitanie, słowo ze sceny
  • 16:30 biesiada z kabaretem Grzegorza Stasiaka
  • 18:00 Konkurs dla dzieci – animacje podwórkowe, przeciąganie liny i inne. Konkursy przeplatane autorskim programem konferansjera .
  • 19:00 Koncert Rube Świnie

Konferansjerem będzie Robert Lubowiecki

Kiedy i gdzie?

Termin: 21.08.2021
Miejsce: teren zielony przy ul. Fitelberga 41
Godziny: 16:00-20:00