Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla Dzieci "Żegnajcie Wakacje". Sprawdź szczegóły!

MOSiR Tychy zaprasza do udziału w Festynie Sportowo-Rekreacyjnym dla Dzieci "Żegnajcie Wakacje".

Matthew meijer f5 Fx B3 Qc4o unsplash

Impreza odbędzie się na terenie OW Paprocany w sobotę, 28 sierpnia w godz. 15-18. W przypadku deszczowej pogoda impreza zostanie odwołana. W zabawie mogą wziąć udział dzieci z rocznika 2009 i młodsze - zgłoszenia w dniu imprezy od godz. 15.

Główna konkurencja to tor przeszkód, a w nim znajdziemy:

  • tunele,
  • bieg krótki,
  • bieg w worku,
  • pięcioskok,
  • rzuty do celu

i inne utrudnienia!

Dla każdego uczestnika przewidujemy słodki upominek, a także udział w loterii fantowej. Zapraszamy! - zapraszają organizatorzy.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Jezioro Paprocańskie jest niezwykle malowniczo usytuowanym akwenem. Jego położenie, w otoczeniu bujnego lasu wraz ze znajdującymi się tu licznymi ścieżkami gruntowymi, sprzyja organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.

Od strony miasta ulokowany został atrakcyjny ośrodek wypoczynkowy. Na jego terenie znajduje się piaszczysta plaża ze strzeżonym w sezonie kąpieliskiem. Przy samej plaży można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowerki wodne). Rodzice ze swoimi pociechami mogą skorzystać z kolorowego placu zabaw dla dzieci. Starszą młodzież zapewne zainteresują boiska do siatkówki oraz koszykówki. Na miejscu rozlokowane są obiekty gastronomiczne, w których można kupić napoje, jak również zjeść smaczne posiłki. Dużą popularnością cieszą się sportowo-rekreacyjne imprezy plenerowe, festyny oraz koncerty.

Nad południowym brzegiem możemy dostrzec zabytkowy XIX-wieczny książęcy zameczek myśliwski Promnice o ciekawej architekturze. Obfitość ryb przyciąga do Paprocan wielu zapalonych wędkarzy. Na brzegach jeziora corocznie rozgrywane są zawody w połowach.