Finał WOŚP w alternatywnym Teatrze Belfegor. W niedzielę od rana do wieczora sceniczne atrakcje dla dzieci i dorosłych

W niedzielny 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach zaangażował się też niezależny teatr Belfegor, który zaprasza na przekrojowy program dla młodszych i starszych do swojej siedziby w budynku dawnej uczelni WSZiNS na osiedlu C. Zysk z wydarzeń biletowanych trafi na konto WOŚP.

Niezależny Teatr Belfegor działa od 1986 roku, a od niedawna znalazł w końcu stałą siedzibę - wprowadził się do budynku dawnej szkoły wyższej WSZiNS przy ulicy Niepodległości 32. Dawna uczelniana aula stała się sceną i widownią z 350 miejscami. Teatr orientuje się na alternatywę; w jego działalność mocno zaangażowała się tyska sceniczna osobistość, mim Ireneusz Krosny.

Poza teatrem niezależnym, komedią i stand-upem instytucja prowadzona przez fundację Multiintegra oferuje szeroki wybór spektakli i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W niedzielę 29 stycznia w ramach 31. finału WOŚP tyski teatr zaprezentuje zgodnie ze swoją misją eklektyczny program dla widzów w różnym wieku, który potrwa od rana do wieczora. Cały zysk ze sprzedaży biletów powędruje na konto WOŚP.

Teatr BELFEgoR na 31. finał WOŚP

O godzinie 11 rozpocznie się spektakl edukacyjny dla dzieci „Cyrkowy Świat zwierząt” - hitowy spektakl pedagoga Waltera Brooksa w reinterpretacji mima Krosnego. W Belfegorze zdążyło go już dotąd obejrzeć kilka tysięcy okolicznych maluchów. O 16 odbędzie się z kolei wykład dr Henryki Radziejowskiej-Semków pt. "Humor i uśmiech w życiu człowieka - warsztaty ze śmiechoterapii". Wstęp na prelekcję jest wolny.

O 18:30 Belfegor zaprezentuje dorosłym widzom śląską wersję hitowej komedii pomyłek "Mąż mojej żony", która gościła już także w tyskiej Mediatece - "Chop od mojij baby”. Po godzinnym spektaklu o 19:30 zaprezentuje się komik Paweł "Mr Boomer" Janas ze swoim programem „Tata na obrotach”.

Godzina dwudziesta to czas na ostatnie wydarzenie i tradycyjne WOŚP-owe "światełko do nieba". Zabawie towarzyszyć będzie koncert wokalistek Raisy Miszteli i Olgi Sologub, który potrwa do 21. Wstęp wolny.

Bilety na wydarzenia dostępne online pod poniższymi linkami:

31 Finał WOŚP

Może Cię zainteresować:

31. Finał WOŚP w Tychach. Wydarzenia w ramach tyskiego finału Orkiestry

Autor: Redakcja

24/01/2023