Finałowa wycieczka "Na kole ze Świętym Krzysztofem"

W niedzielę 11 lipca 2021r. odbędzie się ostatnia wycieczka rowerowa organizowana przez parafię św. Krzysztofa w Tychach. Uczestnicy pojadą trasą Tychy – Kostuchna Hałda.

Rajd

11 lipca około godziny 9:15 spod parafii św. Krzysztofa w Tychach ruszy finałowa wycieczka rowerowa „Na kole ze Świętym Krzysztofem”. Na trasie Tychy – Kostuchna Hałda uczestników poprowadzi oficer rowerowy miasta Tychy Michał Kasperczyk. Koniec wycieczki zaplanowano na godzinę 15:00 obok napisu „Tychy” na Alei Niepodległości. Jednocześnie z końcem rowerowej wycieczki zostaną wręczone nagrody za akcję „Kręcimy dla Tychów”.

Wkręć rodzinę – w 4 strony Świata!

  • 20.06.2021r / TYCHY – MIKOŁÓW Staw Kaśka - Zachód
  • 27.06.2021r / TYCHY – PROMNICE Zameczek - Południe
  • 4.07.2021r / TYCHY – BIERUŃ Łysina - Wschód
  • 11.07.2021r / TYCHY – KOSTUCHNA Hałda

Start ok godz. 9:15 po porannej Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 8:30.
Dla każdego uczestnika okolicznościowa opaska odblaskowa.

Rajdy w 4 strony Świata

Rajdy w 4 strony Świata odbywać się będą w duchu encykliki Laudato si’ (wł. Pochwalony bądź) –papieża Franciszka. W encyklice tej papież wyraża nadzieję, iż ta pomoże rozpoznać wielkość, pilność i piękno wyzwania, wobec którego stoi ludzkość w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Na wstępie dokonuje krótkiego przeglądu różnych aspektów obecnego kryzysu ekologicznego w celu wzbudzenia stosownej, głębokiej podstawy do rozważań natury etycznej i duchowej. Następnie, wychodząc z tej perspektywy, podejmuje pewne zagadnienia wypływające z tradycji judeochrześcijańskiej, aby nadać większą konsekwencję zaangażowaniu na rzecz środowiska. W kolejnym kroku stara się dotrzeć do głębszych przyczyn obecnej sytuacji. Papież ma nadzieję, iż w ten sposób będzie można zaproponować taką ekologię, która w swoich różnych wymiarach łączyłaby szczególną pozycję, jaką w przyrodzie zajmuje człowiek, oraz jego relacje z otaczającą go rzeczywistością.

Wszystkie wyjazdy rowerowe połączone są z konkursem fotograficznym, który pozwoli uchwycić piękno przyrody zgodnie z encykliką Laudato si’ papieża Franciszka. Następnie zdjęcia wykonane przez uczestników wycieczek rowerowych utworzą specjalną galerię w której będziemy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Najlepsze zdjęcia oczywiście zostaną nagrodzone.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Caritas laudato si oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.