FM Logistic i Auchan rozszerzają 25 letnią współpracę

FM Logistic i sieć handlowa Auchan podpisały nową umowę rozszerzającą dotychczasową, 25-letnią współpracę. Operator zapewni obsługę logistyczną nowego magazynu sieci zlokalizowanego w Lędzinach. Pierwsze operacje ruszą już jesienią 2021 roku.

Magazyn

W czerwcu 2021 roku została zawarta nowa umowa pomiędzy FM Logistic i Auchan Retail Polska. Jest to kolejny etap wieloletniej współpracy pomiędzy firmami. Operator jest partnerem biznesowym sieci Auchan od momentu jej pojawienia się na polskim rynku w 1996 roku.

Dotychczasowa usługa logistyczna obejmowała artykuły przemysłowe oraz suche towary. Nowy element współpracy, który będzie realizowany w magazynie w Lędzinach, to obsługa produktów świeżych w różnych reżimach temperaturowych, w tym schłodzonych artykułów spożywczych, czyli owoców, warzyw, nabiału, mięsa i ryb.

Magazyn w Lędzinach

Nowy obiekt w Lędzinach będzie obsługiwał zarówno 41 sklepów, jak i stanowił bazę do rozwoju sieci Easy Auchan oraz kanału e-commerce w południowej Polsce.

W pierwszej kolejności, w październiku 2022, zostanie uruchomiony magazyn dla produktów świeżych. Zgodnie z założeniami obsługa logistyczna dla pozostałych towarów tj. artykułów spożywczych suchych i chemii gospodarczej ma ruszyć w marcu 2022.

Nowe miejsca pracy

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazyny przeładunkowe i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Do końca roku w Lędzinach w nowopowstałym magazynie pracę znajdzie 120 osób. W nowym magazynie, który będzie obsługiwał klienta z branży spożywczej, docelowo zatrudnienie znajdzie 400 osób.

Czołowy operator logistyczny w regionie

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.