Fontanna w Parku Niedźwiadków za pół miliona uruchomiona

Prezydent Andrzej Dziuba poinformował mieszkańców o uruchomieniu odnowionej fontanny w Parku Niedźwiadków. Remont kosztował ponad pół miliona złotych. Prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Teraz, mieszkańcy mogą już podziwiać zupełnie nową wersję.

Prace ruszyły we wrześniu 2020 roku. Projekt opracowała tyska Pracownia Architektoniczna Paradox-pa. Wykonaniem zajęło się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo AKWAPLANTA z Wrocławia. Misy fontanny, a raczej ich mozaikowe zdobienia zostały wykonane przez Marlenę Jędrochę - absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doświadczenie zdobyła w Irlandii pracując dla renomowanej instytucji artystycznej. Od lat prowadzi także warsztaty z zyskującej popularność mozaiki ceramicznej.

Sama fontanna w Parku Niedźwiadków powstała w latach 70. XX wieku. To projekt architekta Marka Dziekońskiego, który zaprojektował m.in. lodowisko czy ZEG przy ul. Burschego. Remont obiektu kosztował ponad pół miliona złotych.

Park Niedźwiadków, zlokalizowany jest w samym sercu miasta. To miejsce szczególnie lubiane przez dzieci. Wszystko za sprawą rzeźb trzech niedźwiadków, autorstwa Augustyna Dyrdy. Powstały one w 1962 roku. Od tamtego czasu, stanowią wizytówkę tego miejsca.

fot. Facebook Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów