Fontanna w Parku Niedźwiadków za pół miliona uruchomiona

Prezydent Andrzej Dziuba poinformował mieszkańców o uruchomieniu odnowionej fontanny w Parku Niedźwiadków. Remont kosztował ponad pół miliona złotych. Prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Teraz, mieszkańcy mogą już podziwiać zupełnie nową wersję.

Prace ruszyły we wrześniu 2020 roku. Projekt opracowała tyska Pracownia Architektoniczna Paradox-pa. Wykonaniem zajęło się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo AKWAPLANTA z Wrocławia. Misy fontanny, a raczej ich mozaikowe zdobienia zostały wykonane przez Marlenę Jędrochę - absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doświadczenie zdobyła w Irlandii pracując dla renomowanej instytucji artystycznej. Od lat prowadzi także warsztaty z zyskującej popularność mozaiki ceramicznej.

Sama fontanna w Parku Niedźwiadków powstała w latach 70. XX wieku. To projekt architekta Marka Dziekońskiego, który zaprojektował m.in. lodowisko czy ZEG przy ul. Burschego. Remont obiektu kosztował ponad pół miliona złotych.

Park Niedźwiadków, zlokalizowany jest w samym sercu miasta. To miejsce szczególnie lubiane przez dzieci. Wszystko za sprawą rzeźb trzech niedźwiadków, autorstwa Augustyna Dyrdy. Powstały one w 1962 roku. Od tamtego czasu, stanowią wizytówkę tego miejsca.

fot. Facebook Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów

czytaj więcej:

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Spowolnienie ruchu w mieście

Kolejna ulica w Tychach została zwężona

Smog

Metropolia GZM wymieni stare piece w 15 gminach

L 13

Rusza polska edycja MEDS Revival 2021 w Tychach

Prowadzone roboty drogowe na ul. Bałuckiego

Przebudowa kolejnej tyskiej drogi

Odpust w św. Krzysztof

Święcenie pojazdów w Tychach

Wycięte drzewa przy ul. Burschego

Wycięto szpaler tui przy ul. Burschego