Furiat z Łazisk zatrzymany podczas podpalania własnego mieszkania. Mężczyzna groził sąsiadom, że spłonie cały budynek

Policjanci z powiatu mikołowskiego zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend doprowadził do zaprószenia ognia w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Staszica w Łaziskach. W chwili zatrzymania mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy. Znany z niepokojenia sąsiadów mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał już zarzuty.

Pixabay
Policja

Lokator-awanturnik przebrał miarkę

W miniony piątek, tuż przed północą, dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej 4-piętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Staszica. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz straż pożarną.

Wstępne ustalenia wskazywały, że jeden z mieszkańców, znany policjantom z wcześniejszych interwencji 53-latek, doprowadził do zaprószenia ognia w swoim mieszkaniu. Miał też grozić pozostałym lokatorom, że "ich wypali". W chwili zatrzymania agresor miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Do 8 lat więzienia za grożenie podpaleniem

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Dzisiaj 53-latek trafił do sądu w związku z wnioskiem śledczych o areszt tymczasowy. Za swoje czyny zatrzymany może zostać skazany na maksymalnie 8 lat więzienia.

Śląska Policja/ak

Stalker z Tychów

Może Cię zainteresować:

Zapadł wyrok w sprawie stalkera z Uniwersytetu Śląskiego. Pomimo kary tyszanin nadal nęka i prześladuje studentów

Autor: Martyna Urban

02/12/2022

Zaniedbany pies Łaziska Górne

Może Cię zainteresować:

Znęcał się nad psem, skrajnie go zaniedbując. "Jest stary, nie będę na niego marnował pieniędzy" - tłumaczył mieszkaniec Łazisk Górnych

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2022