Giganci programowania w Tychach. Co zrobić, by wziąć udział w szkoleniach?

Rozpoczęła się rejestracja do 3. ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki. Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu skierowana jest do dzieci i młodzieży, zainteresowanych ścisłym światem. Bezpłatne internetowe szkolenie odbędzie się już w maju.

X

Czym jest Szkoła z Gigantami?

To ogólnopolski, bezpłatny cykl szkoleniowy z zakresu matematyki i programowania, prowadzony za pomocą transmisji na YouTube. Akcja skierowana jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wykłady prowadzone są przez programistów z ogromnym doświadczeniem. Chodzi przede wszystkim o to, by inspirować dzieci i młodzież do tworzenia w przestrzeni internetowej. Własna gra, strona internetowa czy aplikacja na telefon komórkowy zmienia sposób korzystania z Internetu z biernego, w praktyczny. Taki, który wymaga zaangażowania, a nie tylko szybkiego przeglądania czy przyswajania treści.

Dla kogo?

Zajęcia podzielone będą na dwie grupy wiekowe. 7-11 oraz 12-19. Dla młodszych przygotowano serię spotkań tematycznych o środowisku Scratch. To zakres wielu typów rozgrywek takich jak klasyczna rywalizacja, tower defence, tanks oraz battle royal. Dzięki skorzystaniu z darmowych szkoleń można nauczyć się podstaw programowania bez konieczności wychodzenia z domu. Nauczyć można się m.in. klonowania, pętli, komunikatów czy instrukcji warunkowych. Spotkania pozwolą także na zdobycie wiedzy z zakresu kreowania designu gier i aplikacji w różnych fazach. Dla starszych zainteresowanych przewidziane jest przede wszystkim wprowadzenie w świat HTML. To nauka języka JavaScript oraz stylów CSS. Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia tematycznej strony internetowej w środowisku Glitch. Dowiedzą się także, jak opublikować treści w sieci.

Bezpłatne spotkania odbędą się w dniach 10 - 21 maja 2021 r.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej Gigantów.

Szkoła od ponad 6 lat prowadzi zajęcia i kursy tematyczne w całej Polsce i za granicą. Więcej informacji na stronie www.szkolazgigantami.pl

czytaj więcej:

Markus spiske 3 IE Od Mr Sf U8 unsplash

Rowerem „pod prąd” i inne udogodnienia dla rowerzystów

Tafla lodowa tychy

To już prawie pewne. W Tychach powstanie nowe lodowisko

TLT Tychy zastąpi najstarsze trolejbusy

TLT Tychy zastąpi najstarsze trolejbusy!

ul. Strefowa

Drogi na terenach przemysłowych zostaną naprawione

Tyski lampion - wygrany projekt

Tak może wyglądać dzika plaża w Tychach!

Wręczenie  medali

Miasto wręczyło medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Zajęcia z  policyjnym psem

Spotkanie policjantów z pierwszakami