GKS Tychy organizuje darmowe treningi dla obywateli Ukrainy

Klub Piłkarski GKS Tychy zaprasza wszystkich obywateli Ukrainy na darmowe treningi. W Akademii Piłkarskiej GKS Tychy również trenują Ukraińcy.

mat. pras.
GKS Tychy dla Ukrainy

Zawodnik Akademii Piłkarskiej GKS Tychy Bogdan Bogoslavets pomimo, że znajduje się kilkaset kilometrów od swoich rodaków, to cały czas jest z nimi blisko myślami. W strefie wojny wywołanej przez Rosję, narażeni na rosyjskie bombardowania i ataki znajdują się członkowie jego rodziny. W takim momencie piłka nożna schodzi na dalszy plan. Teraz dla niego najważniejsza jest rodzina i los Ukraińców.

- Mam cały czas kontakt z moim bliskimi i codziennie z nimi rozmawiam. Około 100 kilometrów od Kijowa znajdują się dziadek, babcia i wujek. Jest bardzo ciężko i trudno, bo nie zawsze mogę do nich dzwonić. Jest taka sytuacja, że muszą się chować przed rakietami – mówi Bogdan Bogoslavets, zawodnik GKS Tychy U19.

Jednak mimo to, taka forma aktywności może niektórym chociaż na chwilę oderwać się od tragicznej rzeczywistości jaką wykreowała Rosja.

Szczegóły darmowych treningów

GKS Tychy zaprasza wszystkich obywateli Ukrainy na darmowe treningi. Zajęcia odbędą się w każdą środę o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Zapisywać można się pod adresem: j.zadylak@kp-gkstychy.pl.

Przed niedzielnym spotkaniem inauguracyjnym rundę wiosenną piłkarze GKS Tychy i Podbeskidzia Bielsko-Biała w ramach solidarności ustawili się na boisku z Ukraińską flagą. Ponadto przed meczem wolontariusze prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Wspólne działania prowadziła cała polska piłka. PZPN uruchomił akcję „Łączy Nas Ukraina”, która polega na internetowej zbiórce funduszy. Wpłaty można dokonywać pod numerem konta : 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060. Należy ich dokonywać z dopiskiem lub tytułem „Łączy nas Ukraina” lub za pomocą wpłat PayU na stronie www.pck.pl/wspieraj-nas