GKS Tychy przed wyjazdowym starciem z Resovią!

Piłkarze GKS-u Tychy nie zaliczą początku rundy wiosennej do udanych. Tyszanie zanotowali aż 4 porażki w 6 rozegranych rywalizacjach i niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej. Jak GKS zaprezentuje się w rywalizacji wyjazdowej z Resovia, która przed startem kolejki znajduje się za ich plecami?

Gks tychy przed wyjazdowym starciem z resovia

GKS Tychy

Po 24 rozegranych meczach GKS Tychy ma na koncie 27 punktów. Ostatnia forma tego zespołu wskazuje jednak, że walka o utrzymanie nie jest wcale wykluczona, wszak obecna przewaga to zaledwie 5 oczek nad Sandecją Nowy Sącz. Nie ma wątpliwości, że Tyszanie mieli o wiele wyższe aspiracje przed startem kampanii, aniżeli walka o przetrwanie.

Dotychczasowe spotkania z udziałem tego zespołu były przyjemne do oglądania dla postronnych kibiców. Tyszanie strzelili 37 bramek w 24 rozegranych meczach, tracąc ich 38, co daje jedną z najwyższych średnich w rozgrywkach.

GKS rozpoczął rundę wiosenną od solidnego rezultatu, jakim był remis na stadionie w Łodzi z aktualnym liderem. Jak się okazało, były to jednak miłe, złego początki, ponieważ w kolejnych 5 rywalizacjach ligowych Tyszanie zanotowali aż 4 porażki. Udało im się wygrać jedynie w pojedynku derbowym z Zagłębiem Sosnowiec. Oprócz tego przegrali z Wisłą, Podbeskidziem i Termalicą, które walczą o awans i udział w barażach, natomiast porażka z ostatniej kolejki z Sandecją była sporym zaskoczeniem. Nawet zakłady bukmacherskie nie spodziewały się przegranej z tym rywalem przed własną publicznością.

Jeśli szukać gdzieś pozytywów w grze tego zespołu, to można wspomnieć, że w 3 kolejnych meczach ligowych GKS Tychy strzelił przynajmniej jednego gola. Na tym jednak kończą się dobre aspekty, ponieważ zaledwie 4 wywalczone punkty w 6 rozegranych starciach to rezultat zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ewentualna porażka w Rzeszowie może sprawić, że GKS na dobre włączy się do walki o utrzymanie, szczególnie jeśli jedna z drużyn strefy spadkowej wywalczy zwycięstwo w najbliższej serii gier.

GKS Tychy – statystyki:

  • Tyszanie przegrali w 2 ostatnich meczach.
  • GKS strzelił przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich rywalizacjach.
  • Tyszanie wygrali tylko jeden z ostatnich 6 meczów po wznowieniu rozgrywek.
  • 4 z ostatnich 6 meczów z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem poniżej 2,5 gola.
  • Tyszanie przegrali 4 z ostatnich 5 spotkań.

W środku tygodnia pojawiła się bardzo ważna informacja dla kibiców GKS-u Tychy, ponieważ zarząd poinformował o nowym trenerze zespołu, którym został Dariusz Banasik, mający doświadczenie w pracy z Radomiakiem Radom w Ekstraklasie i również 1. Lidze.

Resovia Rzeszów

Kolejnym rywalem GKS-u Tychy będzie Resovia Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia ma na swoim koncie 3 wygrane, 1 remis i 2 porażki od początku rundy wiosennej. Trzeba przyznać, że są to bardzo dobre statystyki, jeśli zestawimy to z potencjałem GKS-u Tychy i jego wynikami.

Resovia zaskoczyła w dwóch ostatnich kolejkach, a szczególnie 18 marca, kiedy to wygrała na wyjeździe z innym ze śląskich zespołów, czyli GKS-em Katowice. Aktualnie na koncie tego zespołu znajduje się 27 wywalczonych punktów, więc tyle samo, ile ma GKS Tychy. Jeśli Resovia wykorzysta atut własnego boiska, to sytuacja tego zespołu w kontekście walki o utrzymanie może się stać naprawdę korzystna.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:1. Ogólnie statystyki meczów bezpośrednich przemawiają na korzyść Resovii, która jest niepokonana w 4 kolejnych rywalizacjach z GKS-em, a w tym czasie zanotowała jeszcze 2 zwycięstwa.

Pod kątem obserwacji zakładów bukmacherskich na mecze Resovii z pewnością warto zwrócić uwagę na rynek związany z bramką obu stron. W ofercie zakładów bukmacherskich online może być to zapisane jako: oba zespoły strzelą gola lub wymiennie btts. Tylko 1 z 6 meczów Resovii w rundzie wiosennej zakończył się takim rezultatem. Z drugiej strony GKS Tychy jest bardzo overowym zespołem, który regularnie strzelał gola w 3 ostatnich meczach, więc może być to ryzykowne zagranie.

Kadrowo Resovia nie jest tak mocnym zespołem, jak GKS Tychy, ale jest obecnie w lepszej formie, dlatego też zakłady bukmacherskie uznają ten zespół za faworyta w najbliższym starciu.

Resovia – statystyki:

  • Resovia zwyciężyła w 2 ostatnich meczach.
  • Drużyna z Rzeszowa nie straciła bramki w 2 ostatnich rywalizacjach.
  • 4 ostatnie mecze z udziałem tego zespołu nie zakończyły się bramką z obu stron.
  • Resovia przegrała tylko 2 mecze od wznowienia rozgrywek.
  • Resovia jest niepokonana przed własną publicznością od rywalizacji z ŁKS-em.

Zakłady bukmacherskie

Oferta zakładów bukmacherskich na to spotkanie jest już dostępna. Wstępnym faworytem tej rywalizacji jest ekipa gospodarzy, czyli Resovia Rzeszów, która znajduje się w zdecydowanie lepszej formie, a dodatkowo zagra na swoim boisku z pogrążonym w kryzysie GKS-em Tychy.

Resovia dodatkowo może się pochwalić serią 4 meczów bez przegranej w rywalizacjach bezpośrednich z GKS-em Tychy. Tyszanie po raz ostatni pokonali tego rywala w 2020 roku, jednak miało to miejsce przed własną publicznością. W Rzeszowie GKS do tej pory nie wygrał nawet jeden raz.

Resovia w rundzie wiosennej rozegrała tylko dwa mecze domowe, w których wywalczyła komplet punktów i nie straciła gola, dlatego też przewidywania zakładów bukmacherskich na to spotkanie wydają się zgodne z aktualną sytuacją. Trudno jednak, aby kibice GKS-u Tychy zdecydowali się obstawić na wygraną gospodarzy, chyba że stosując taktykę radość z wyniku albo pieniądze. Wtedy taki zakład bukmacherski ma prawo bytu, tym bardziej, żę Tyszanie są w bardzo słabej formie w rundzie wiosennej.

Moim zdaniem opcją, która jest dostępna na to spotkanie i ma szansę się wydarzyć jest to że gospodarze wykonają poniżej 4,5 rzutów rożnych. Resovia pomimo tego, że wygrała oba ostatnie mecze na swoim boisku, to wykonała łącznie tylko jeden korner w dwóch rywalizacjach, co pokazuje, że nie jest to drużyna, która mocno liczy na stałe fragmenty gry, a także korzysta z gry skrzydłami w bocznych sektorach.

Więcej informacji sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95