GKS Tychy przed wyjazdowym starciem z Resovią!

Piłkarze GKS-u Tychy nie zaliczą początku rundy wiosennej do udanych. Tyszanie zanotowali aż 4 porażki w 6 rozegranych rywalizacjach i niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej. Jak GKS zaprezentuje się w rywalizacji wyjazdowej z Resovia, która przed startem kolejki znajduje się za ich plecami?

Gks tychy przed wyjazdowym starciem z resovia

GKS Tychy

Po 24 rozegranych meczach GKS Tychy ma na koncie 27 punktów. Ostatnia forma tego zespołu wskazuje jednak, że walka o utrzymanie nie jest wcale wykluczona, wszak obecna przewaga to zaledwie 5 oczek nad Sandecją Nowy Sącz. Nie ma wątpliwości, że Tyszanie mieli o wiele wyższe aspiracje przed startem kampanii, aniżeli walka o przetrwanie.

Dotychczasowe spotkania z udziałem tego zespołu były przyjemne do oglądania dla postronnych kibiców. Tyszanie strzelili 37 bramek w 24 rozegranych meczach, tracąc ich 38, co daje jedną z najwyższych średnich w rozgrywkach.

GKS rozpoczął rundę wiosenną od solidnego rezultatu, jakim był remis na stadionie w Łodzi z aktualnym liderem. Jak się okazało, były to jednak miłe, złego początki, ponieważ w kolejnych 5 rywalizacjach ligowych Tyszanie zanotowali aż 4 porażki. Udało im się wygrać jedynie w pojedynku derbowym z Zagłębiem Sosnowiec. Oprócz tego przegrali z Wisłą, Podbeskidziem i Termalicą, które walczą o awans i udział w barażach, natomiast porażka z ostatniej kolejki z Sandecją była sporym zaskoczeniem. Nawet zakłady bukmacherskie nie spodziewały się przegranej z tym rywalem przed własną publicznością.

Jeśli szukać gdzieś pozytywów w grze tego zespołu, to można wspomnieć, że w 3 kolejnych meczach ligowych GKS Tychy strzelił przynajmniej jednego gola. Na tym jednak kończą się dobre aspekty, ponieważ zaledwie 4 wywalczone punkty w 6 rozegranych starciach to rezultat zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ewentualna porażka w Rzeszowie może sprawić, że GKS na dobre włączy się do walki o utrzymanie, szczególnie jeśli jedna z drużyn strefy spadkowej wywalczy zwycięstwo w najbliższej serii gier.

GKS Tychy – statystyki:

  • Tyszanie przegrali w 2 ostatnich meczach.
  • GKS strzelił przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich rywalizacjach.
  • Tyszanie wygrali tylko jeden z ostatnich 6 meczów po wznowieniu rozgrywek.
  • 4 z ostatnich 6 meczów z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem poniżej 2,5 gola.
  • Tyszanie przegrali 4 z ostatnich 5 spotkań.

W środku tygodnia pojawiła się bardzo ważna informacja dla kibiców GKS-u Tychy, ponieważ zarząd poinformował o nowym trenerze zespołu, którym został Dariusz Banasik, mający doświadczenie w pracy z Radomiakiem Radom w Ekstraklasie i również 1. Lidze.

Resovia Rzeszów

Kolejnym rywalem GKS-u Tychy będzie Resovia Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia ma na swoim koncie 3 wygrane, 1 remis i 2 porażki od początku rundy wiosennej. Trzeba przyznać, że są to bardzo dobre statystyki, jeśli zestawimy to z potencjałem GKS-u Tychy i jego wynikami.

Resovia zaskoczyła w dwóch ostatnich kolejkach, a szczególnie 18 marca, kiedy to wygrała na wyjeździe z innym ze śląskich zespołów, czyli GKS-em Katowice. Aktualnie na koncie tego zespołu znajduje się 27 wywalczonych punktów, więc tyle samo, ile ma GKS Tychy. Jeśli Resovia wykorzysta atut własnego boiska, to sytuacja tego zespołu w kontekście walki o utrzymanie może się stać naprawdę korzystna.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:1. Ogólnie statystyki meczów bezpośrednich przemawiają na korzyść Resovii, która jest niepokonana w 4 kolejnych rywalizacjach z GKS-em, a w tym czasie zanotowała jeszcze 2 zwycięstwa.

Pod kątem obserwacji zakładów bukmacherskich na mecze Resovii z pewnością warto zwrócić uwagę na rynek związany z bramką obu stron. W ofercie zakładów bukmacherskich online może być to zapisane jako: oba zespoły strzelą gola lub wymiennie btts. Tylko 1 z 6 meczów Resovii w rundzie wiosennej zakończył się takim rezultatem. Z drugiej strony GKS Tychy jest bardzo overowym zespołem, który regularnie strzelał gola w 3 ostatnich meczach, więc może być to ryzykowne zagranie.

Kadrowo Resovia nie jest tak mocnym zespołem, jak GKS Tychy, ale jest obecnie w lepszej formie, dlatego też zakłady bukmacherskie uznają ten zespół za faworyta w najbliższym starciu.

Resovia – statystyki:

  • Resovia zwyciężyła w 2 ostatnich meczach.
  • Drużyna z Rzeszowa nie straciła bramki w 2 ostatnich rywalizacjach.
  • 4 ostatnie mecze z udziałem tego zespołu nie zakończyły się bramką z obu stron.
  • Resovia przegrała tylko 2 mecze od wznowienia rozgrywek.
  • Resovia jest niepokonana przed własną publicznością od rywalizacji z ŁKS-em.

Zakłady bukmacherskie

Oferta zakładów bukmacherskich na to spotkanie jest już dostępna. Wstępnym faworytem tej rywalizacji jest ekipa gospodarzy, czyli Resovia Rzeszów, która znajduje się w zdecydowanie lepszej formie, a dodatkowo zagra na swoim boisku z pogrążonym w kryzysie GKS-em Tychy.

Resovia dodatkowo może się pochwalić serią 4 meczów bez przegranej w rywalizacjach bezpośrednich z GKS-em Tychy. Tyszanie po raz ostatni pokonali tego rywala w 2020 roku, jednak miało to miejsce przed własną publicznością. W Rzeszowie GKS do tej pory nie wygrał nawet jeden raz.

Resovia w rundzie wiosennej rozegrała tylko dwa mecze domowe, w których wywalczyła komplet punktów i nie straciła gola, dlatego też przewidywania zakładów bukmacherskich na to spotkanie wydają się zgodne z aktualną sytuacją. Trudno jednak, aby kibice GKS-u Tychy zdecydowali się obstawić na wygraną gospodarzy, chyba że stosując taktykę radość z wyniku albo pieniądze. Wtedy taki zakład bukmacherski ma prawo bytu, tym bardziej, żę Tyszanie są w bardzo słabej formie w rundzie wiosennej.

Moim zdaniem opcją, która jest dostępna na to spotkanie i ma szansę się wydarzyć jest to że gospodarze wykonają poniżej 4,5 rzutów rożnych. Resovia pomimo tego, że wygrała oba ostatnie mecze na swoim boisku, to wykonała łącznie tylko jeden korner w dwóch rywalizacjach, co pokazuje, że nie jest to drużyna, która mocno liczy na stałe fragmenty gry, a także korzysta z gry skrzydłami w bocznych sektorach.

Więcej informacji sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

czytaj więcej:

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Osiedla Jednorodzinne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Ile pieniędzy należy zabrać do Tajlandii?

Ile pieniędzy należy zabrać do Tajlandii?

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

GKS Tychy zdjecie głowne

Kibice razem nie tylko ze sportowcami