GKS Tychy wznowił treningi. Zdolna młodzież na testach

Dwóch nastolatków rozpoczęło treningi z I-ligowym GKS-em Tychy. Doświadczyli sporego przeskoku, bo do tej pory występowali na poziomie III ligi.

Fot. gkstychy.info
20220201 PF LS328

GKS Tychy po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Dla wszystkich jest to pozycja znacznie poniżej oczekiwań, ale wszystko można uratować wiosną. W tej chwili podopieczni Dominika Nowaka tracą pięć punktów do miejsca dającego start w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Szkoleniowiec dał swoim zawodnikom trochę wolnego, ale to już historia. W poniedziałek 28 listopada tyszanie spotkali się na boisku, aby rozpocząć pierwszy etap przygotowań do wznowienia ligi.

Dwa dni później na zajęciach pojawili się nowi piłkarze, którzy będą bacznie obserwowani przez trenera Nowaka. To zdolni nastolatkowie, którzy ostatnio występowali na poziomie III ligi.

Pierwszy to 17-letni obrońca Kamil Jasiński. To wychowanek GKS-u Bełchatów, który potem trafił do akademii Rakowa Częstochowa, a stamtąd do Siarki Tarnobrzeg. W tym sezonie reprezentuje KP Starogard Gdański, w którego barwach jesienią rozegrał czternaście meczów w III lidze. Niedawno spotkało go duże wyróżnienie w postaci powołania do reprezentacji Polski U-18.

Testowany jest także Fryderyk Janaszek. To z kolei 18-letni pomocnik, będący wychowankiem Motoru Lublin. Następnie spędził trochę czasu w akademii Legii Warszawa, ale nie przebił się do pierwszego zespołu. W tym sezonie trafił do Lublinianki Lublin. Za nim udana jesień, w której strzelił cztery gole w piętnastu spotkaniach.

GKS Tychy w grudniu rozegra dwa sparingi. 5 grudnia zmierzy się z Legią Warszawa, a cztery dni później z Ruchem Chorzów. Od 10 grudnia zawodnicy będą mieć przerwę świąteczno-noworoczną. 4 stycznia już pełną parą ruszą przygotowania do wiosny. Pierwszy mecz ligowy w 2023 roku odbędzie się w weekend 11-12 lutego, a rywalem będzie ŁKS Łódź.