Gmina Wyry odzyska połączenie kolejowe… tymczasowo. Powodem remont

Gmina Wyry poinformowała o uruchomieniu peronu przystanku osobowego w Wyrach, gdzie będą zatrzymywały się pociągi jadące m.in. do Tychów. Powodem jest remont w Mikołowie.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w 2021 roku odtworzyła peron przystanku osobowego w Wyrach. Na początku kwietnia Gmina Wyry dobudowała łącznik od ulicy Puszkina. W Wyrach pociągi osobowe będą zatrzymywały się od 27 kwietnia 2022 roku. Przystanek został zamknięty 9 czerwca 2001 roku, tym samym ponowne uruchomienie nastąpi po 20 latach, 10 miesiącach i 17 dniach.

Bezpośrednie połączenie z Katowicami, Tychami i...

Uruchomienie przystanku jest tymczasowe, z powodu remontu w Mikołowie. Gmina Wyry uzyska bezpośrednie połączenie z Katowicami, Tychami, Rybnikiem, Raciborzem, czy Wodzisławiem Śląskim.

– Jeśli zależy nam na przywróceniu pociągów na stałe, koniecznie trzeba pokazać, że będziemy z nich korzystać. Dlatego zachęcam wszystkich, aby w maju tego roku zamiast samochodu czy autobusu, wybrali pociąg Koleje Śląskie – informuje w mediach społecznościowych Marek Gołosz, radny Gminy Wyry.

Z powodu remontu pociągi pojadą od stacji Orzesze Jaśkowice przez Orzesze Miasto, Łaziska Średnie, Wyry i Tychy. Tym samym ominą stacje: Orzesze, Łaziska Górne Brada, Łaziska Górne, Mikołów, Mikołów Janna.

Remont w Mikołowie dotyczy rozbiórki i budowy nowego wiaduktu kolejowego przy stacji w Mikołowie. Nowy obiekt ma być dłuższy od obecnego, co pozwoli samorządowi na poszerzenie biegnącej dołem ulicy.

czytaj więcej:

Renowacja podwórka za Szpitalem Miejskim

Podwórko za Szpitalem Miejskim w Tychach po renowacji

108810

Tłumaczenie RCGW w sprawie odoru

Połączenie kolejowe

Z Tychów do Chorwacji pociągiem

Bieruń jest zaniepokojony

Bieruń wyraził zaniepokojenie. Sprawdź dlaczego

Kawa

Kawa na przystanku Tychy Tęcza

Scott graham OQM Zw Nd3 Th U unsplash

Spisowe wtorki w tyskim urzędzie miasta

Spotkanie z policjantami nad Paprocanami

Dawka wiedzy dla dzieci od policjantów