Gospoda pod Kogutem ogłosiła zamknięcie. W Tychach zamyka się popularna restauracja

Gospoda pod Kogutem 24 maja 2021 na swojej stronie na Facebooku ogłosiła zamknięcie restauracji. Była to jedna z najbardziej charakterystycznych restauracji w Tychach.

Restauracja "Gospoda pod Kogutem"
Kochani Goście, przyjaciele, z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj jest ostatni dzień pracy Gospody pod Kogutem. Restauracja zostaje zamknięta.
Z całego serca dziękujemy za wszystkie cudowne chwile. Ogromnym zaszczytem było Was gościć, razem z Wami świętować najważniejsze dni i wydarzenia.
Będziemy bardzo za Wami tęsknić.
Dużo zdrówka i radości życzy Szefostwo oraz załoga Gospody pod Kogutem. - możemy przeczytać na Facebooku restauracji

Jeszcze do niedawna restauracja w taki zachęcała do odwiedzania lokalu:
"Świetna lokalizacja przy trasie przelotowej między Tychami i Mikołowem kusi aby wstąpić i zasmakować regionalnych potraw."

Restauracja była popularnym miejscem, głównie przez to, że to właśnie tam tyszanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości organizowali przyjęcia okolicznościowe. Gospoda miała salę, która była w stanie pomieścić do 150 osób.

Gospoda pod Kogutem przyjmowała gości, którzy organizowali tam m. in.

  • wesela,
  • komunie,
  • konferencje biznesowe,
  • szkolenia

Gospoda pomimo tego, że miała szeroką gamę zestawów cateringowych prawdopodobnie nie wytrzymała lockdownu, który znacząco wpłynął na finanse wielu restauracji w regionie i w kraju. Już dwa miesiące temu pojawiły się pierwsze informacje o sprzedaży nieruchomości w jakiej znajdowała się Gospoda pod Kogutem.