Groźnie wyglądające zdarzenie na „wiślance” w Łaziskach Górnych. Kierowca dostał 2,5 tys. zł mandatu

Policjanci z mikołowskiej drogówki ukarali mandatem kierowcę, który wjechał w tyłu innego samochodu. Do zderzenia doszło na łaziskim odcinku DK 81.

Drogowa brawura 19-letniego kierowcy mogła doprowadzić go do utraty życia. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16:00 w Łaziskach Górnych na krajowej „wiślance”. Kierujący oplem 19-latek wjechał w tył samochodu iveco. Według policjantów drogówki, chwilę przed kolizją mężczyzna był widziany przez świadków, którzy określili sposób jego jazdy jako brawurowy.

- Zniszczony samochód młodego mieszkańca Łazisk Górnych wskazuje, że sytuacja mogła zakończyć się dla niego tragicznie. 19-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych oraz 6 punktów karnych – informują policjanci.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość, to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc szybko i nieostrożnie, wiele ryzykuje. Prawie zawsze są to konsekwencje finansowe, nierzadko utrata prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej:

Poszukiwany mężczyzna

Policja poszukuje włamywacza. Rozpoznajesz?

Oszust Mikołów

Oszukał budowlańców na ponad 70 tys. złotych

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Pościg ulicami Mikołowa

Pościg na ulicach Mikołowa

50 678139

Oszust wyłudził 80 tysięcy złotych!

Przejście dla pieszych

Śmiertelne potrącenie na DK 44

106kmh

37-latek z Tychów stracił prawo jazdy