Groźnie wyglądające zdarzenie na „wiślance” w Łaziskach Górnych. Kierowca dostał 2,5 tys. zł mandatu

Policjanci z mikołowskiej drogówki ukarali mandatem kierowcę, który wjechał w tyłu innego samochodu. Do zderzenia doszło na łaziskim odcinku DK 81.

Drogowa brawura 19-letniego kierowcy mogła doprowadzić go do utraty życia. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16:00 w Łaziskach Górnych na krajowej „wiślance”. Kierujący oplem 19-latek wjechał w tył samochodu iveco. Według policjantów drogówki, chwilę przed kolizją mężczyzna był widziany przez świadków, którzy określili sposób jego jazdy jako brawurowy.

- Zniszczony samochód młodego mieszkańca Łazisk Górnych wskazuje, że sytuacja mogła zakończyć się dla niego tragicznie. 19-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych oraz 6 punktów karnych – informują policjanci.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość, to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc szybko i nieostrożnie, wiele ryzykuje. Prawie zawsze są to konsekwencje finansowe, nierzadko utrata prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.