Groźny wypadek na DK 44 w Mikołowie. Wjechał busem w tył naczepy!

Jak informuje portal 112tychy.pl w piątek, 18 lutego 2022 r., na DK 44 doszło do wypadku drogowego. Kierowca busa został przetransportowany przez śmigłowiec LPR.

Około godziny 12:20 na ul. Krakowskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Na Wzgórzu doszło do wypadku drogowego. W tył naczepy ciągnika siodłowego, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych uderzył z dużą siłą kierowca busa. W wyniku czego został on zakleszczony w swoim pojeździe.

Uwolnienie kierowcy z wraku

Na miejsce wypadku wysłano zastępy strażaków z Mikołowa, patrole policji i śmigłowiec LPR. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uzyskali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go z wraku. Mężczyzna przez cały czas był przytomny, opiekę medyczną sprawowali nad nim ratownicy i lekarze Po wydostaniu z pojazdu mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach Ochojcu. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu Policjantów wynika, że kierowca VW najprawdopodobniej się zagapił lub nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Zobacz zdjęcia

czytaj więcej:

Wypadek Mikołów

17-latek potrącony, gdy chciał wejść na pasy

Policja

Zatrzymano złodzieja aparatury z wind

Fire fighters g0b5689373 1920

Dzieci zasłabły w szkole w Tychach. Była wyczuwalna woń gazu

Policja Tychy

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Potrącenie DK 1 Tychy

Mężczyzna wszedł pod nadjeżdżającego dostawczaka

Pijany ojciec Bieruń

Pijany ojciec „opiekował się” dwulatkiem

78 latek znęcał się nad swoją żoną

78-latek znęcał się psychicznie nad swoją żoną