Groźny wypadek na DK 44 w Mikołowie. Wjechał busem w tył naczepy!

Jak informuje portal 112tychy.pl w piątek, 18 lutego 2022 r., na DK 44 doszło do wypadku drogowego. Kierowca busa został przetransportowany przez śmigłowiec LPR.

Około godziny 12:20 na ul. Krakowskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Na Wzgórzu doszło do wypadku drogowego. W tył naczepy ciągnika siodłowego, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych uderzył z dużą siłą kierowca busa. W wyniku czego został on zakleszczony w swoim pojeździe.

Uwolnienie kierowcy z wraku

Na miejsce wypadku wysłano zastępy strażaków z Mikołowa, patrole policji i śmigłowiec LPR. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uzyskali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go z wraku. Mężczyzna przez cały czas był przytomny, opiekę medyczną sprawowali nad nim ratownicy i lekarze Po wydostaniu z pojazdu mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach Ochojcu. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu Policjantów wynika, że kierowca VW najprawdopodobniej się zagapił lub nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Zobacz zdjęcia

czytaj więcej:

Wypadek smiertelny mikolow wyry 07

Śmiertelny wypadek. Kierowca fiata punto zginął na miejscu

Bierun agresor policja

Bieruń: groził rodzicom śmiercią, bił wezwanych policjantów

Wypadek Mikołów

17-latek potrącony, gdy chciał wejść na pasy

Prokuratura

„Opiekunka” wyczyściła dom seniora z gotówki

Policja kajdanki

Poszukiwania złodzieja AGD - policja publikuje zdjęcia

policja mikołów 15.04.2023

Mikołów: niezdarny złodziej aut wpadł po kilku godzinach

Drogówka

Efekty kolejnej akcji antyalkoholowej tyskiej drogówki