Hokeiści GKS Tychy wracają do treningów i przygotowują się do nowego sezonu

Tydzień odpoczynku i od poniedziałku 31 maja 2021 r. znowu powrót do ciężkich treningów. We wtorek 25 maja hokeiści GKS Tychy zakończyli pierwszą część przygotowań do sezonu.

Przygotowania były bardzo intensywne i zróżnicowane. Sztab szkoleniowy zaserwował zawodnikom m.in.

  • siatkówkę,
  • koszykówkę,
  • piłkę nożną,
  • bieganie,
  • rowerki stacjonarne,
  • kajaki,
  • częste wizyty na siłowni
- Położyliśmy nacisk przede wszystkim na objętość i wytrzymałość. Treningi były bardzo długie i zawodnicy na pewno poczuli obciążenia w nogach. Teraz drużyna otrzymała od nas kilka dni wolnego i od przyszłego tygodnia wznawiamy zajęcia. Treningi są urozmaicone tak, żeby zawodnicy nie mieli monotonii – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

W poniedziałki, wtorki i środy zawodnicy będą trenować dwa razy dziennie. Sztab szkoleniowy przygotował dla zawodników szkolenie sportowe, a także czeka ich rowerowy wyjazd w góry lub bieganie. Od przyszłego tygodnia do zespołu dołączą reprezentanci Polski. Pod znakiem zapytania stoi tylko powrót Olafa Bizackiego, który narzeka na uraz kolana. W tej chwili czeka go konsultacja z lekarzami.

Zawodnicy będą trenować przez cały czerwiec i po tym okresie rozjadą się na urlopy. Od 19 lipca rozpocznie się najważniejsza część przygotowań do sezonu.

Mroczkowski zostaje w Tychach

Bardzo ważny element tyskiej ofensywy zostaje na kolejny sezon w GKS. Negocjacje z Christianem Mroczkowskim, który może się wylegitymować również polskim paszportem, trwały długo, ale zakończyły się sukcesem. Kontrakt napastnika będzie obowiązywał przez najbliższy sezon.

Mroczkowski do ekipy z Tychów dołączył dwa sezony temu i bardzo szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy. Już w pierwszym sezonie w trójkolorowych barwach został najlepiej punktującym drużyny. Podobnie było również podczas niedawno zakończonych rozgrywek. Mroczkowski wraz z Alexem Szczechurą oraz Michaelem Cichym nadal stanowili o sile tyskiego ataku.

W ubiegłym sezonie Mroczkowski wystąpił w 49 spotkaniach ligowych, w których odnotował tyle samo punktów (23 bramki, 26 asyst). Na ławce kar spędził 75 minut.

Obecnie popularny „Mroczek" wrócił do Kanady, gdzie indywidualnie będzie przygotowywał się do startu sezonu i na przełomie lipca oraz sierpnia dołączy do trójkolorowych.