Hokeiści GKS Tychy wracają do treningów i przygotowują się do nowego sezonu

Tydzień odpoczynku i od poniedziałku 31 maja 2021 r. znowu powrót do ciężkich treningów. We wtorek 25 maja hokeiści GKS Tychy zakończyli pierwszą część przygotowań do sezonu.

Przygotowania były bardzo intensywne i zróżnicowane. Sztab szkoleniowy zaserwował zawodnikom m.in.

  • siatkówkę,
  • koszykówkę,
  • piłkę nożną,
  • bieganie,
  • rowerki stacjonarne,
  • kajaki,
  • częste wizyty na siłowni
- Położyliśmy nacisk przede wszystkim na objętość i wytrzymałość. Treningi były bardzo długie i zawodnicy na pewno poczuli obciążenia w nogach. Teraz drużyna otrzymała od nas kilka dni wolnego i od przyszłego tygodnia wznawiamy zajęcia. Treningi są urozmaicone tak, żeby zawodnicy nie mieli monotonii – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

W poniedziałki, wtorki i środy zawodnicy będą trenować dwa razy dziennie. Sztab szkoleniowy przygotował dla zawodników szkolenie sportowe, a także czeka ich rowerowy wyjazd w góry lub bieganie. Od przyszłego tygodnia do zespołu dołączą reprezentanci Polski. Pod znakiem zapytania stoi tylko powrót Olafa Bizackiego, który narzeka na uraz kolana. W tej chwili czeka go konsultacja z lekarzami.

Zawodnicy będą trenować przez cały czerwiec i po tym okresie rozjadą się na urlopy. Od 19 lipca rozpocznie się najważniejsza część przygotowań do sezonu.

Mroczkowski zostaje w Tychach

Bardzo ważny element tyskiej ofensywy zostaje na kolejny sezon w GKS. Negocjacje z Christianem Mroczkowskim, który może się wylegitymować również polskim paszportem, trwały długo, ale zakończyły się sukcesem. Kontrakt napastnika będzie obowiązywał przez najbliższy sezon.

Mroczkowski do ekipy z Tychów dołączył dwa sezony temu i bardzo szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy. Już w pierwszym sezonie w trójkolorowych barwach został najlepiej punktującym drużyny. Podobnie było również podczas niedawno zakończonych rozgrywek. Mroczkowski wraz z Alexem Szczechurą oraz Michaelem Cichym nadal stanowili o sile tyskiego ataku.

W ubiegłym sezonie Mroczkowski wystąpił w 49 spotkaniach ligowych, w których odnotował tyle samo punktów (23 bramki, 26 asyst). Na ławce kar spędził 75 minut.

Obecnie popularny „Mroczek" wrócił do Kanady, gdzie indywidualnie będzie przygotowywał się do startu sezonu i na przełomie lipca oraz sierpnia dołączy do trójkolorowych.

czytaj więcej:

GKS Tychy

Jak ćwiczą Mistrzowie Polski?

Gksruch

Piłkarze GKS remisują z Ruchem 2:2

GKS Tychy

GKS Tychy może mieć nowego właściciela

Daniel norin l Bhhnhndp E0 unsplash

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Miejskim!

Muzeum miejskie tychy kryptonim obiekt czyli cud nad rawa

Tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka

Mecz GKS Tychy ŁKS Łódź

GKS Tychy z remisem. Czy Ekstraklasa zawita do Tychów?

GKS Tychy

Zwycięski weekend GKS-u Tychy