Hokeiści poczują się jak Cristiano Ronaldo

Co łączy Cristiano Ronaldo i hokeistów GKS-u Tychy? To nowoczesny sprzęt, który poprawia wydolność fizyczną i świetnie sprawdza się przy leczeniu kontuzji. Mistrzowie Polski będą korzystać z takiego cuda.

Gks tychy umowa oxy flow 2 1024x683

Profesjonalny sport bez przerwy rozwija się w zawrotnym tempie. Dziś sportowcy mają zapewnioną najlepszą opiekę medyczną, a także korzystają z nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu są w stanie dłużej utrzymywać się na topie, a także szybciej leczyć poważne kontuzje.

Jednym ze wzorów do naśladowania jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma obsesję na punkcie swojego ciała. Dba o każdy detal, poczynając od treningu, przez dietę aż po odpowiednią ilość snu. Gwiazdor Juventusu korzysta także z przeróżnych nowinek technologicznych.

Jedną z nich jest komora hiperbaryczna, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem najlepszych sportowców na świecie. Trudno się dziwić, bo poprawia on wydolność zawodników, a także przyspiesza leczenie urazów. Tak się składa, że hokeiści GKS-u Tychy właśnie zyskali dostęp do takiego sprzętu.

Spółka Tyski Sport podpisała umowę z firmą OxyFlow. Dzięki niej mistrzowie Polski będą mogli korzystać z komory hiperbarycznej. To z kolei może dać przewagę nad ligowymi rywalami.

- Dotychczas udało się potwierdzić i udokumentować wiele korzyści. Należą do nich m.in. poprawa metabolizmu, szybsza regeneracja po wysiłku fizycznym, zmniejszenie stanu zapalnego i redukcja obrzęków, zredukowanie do minimum lub całkowite wyeliminowanie zakwaszenia mięśni, wzrost komórek macierzystych, zmniejszenie poziomu odwodnienia organizmu, zwiększenie wydolności organizmu, podwyższenie poziomu tlenu w tkankach - mówi Tomasz Bieniek z OxyFlow.

Współpracę nawiązano w idealnym momencie. Hokeiści GKS-u Tychy niebawem rozpoczną rywalizację w play-off, w której stawką będzie obrona mistrzowskiego tytułu.

fot. gkstychy.info