II Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ za nami. Nad miastem zrobiło się kolorowo

Po raz drugi w Tychach odbyły się Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“. Impreza rozpoczęła się w piątek, 24 czerwca. Wydarzenie organizowane było w dwóch miastach - Tychach oraz Pszczynie. Zwycięzcą drugiej edycji został Tomasz Filus reprezentujący Wrocławski Klub Balonowy.

W piątek, 24 czerwca oficjalnie rozpoczęły się II Zawody Balonowe "In The Silesian Sky" w Tychach. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich oraz powrotu części Górnego Śląska do Polski. Miastem współorganizującym była również Pszczyna.

- W sposób nietuzinkowy, bardzo oryginalny świętujemy powrót części Górnego Śląska do Macierzy, przy czym sama impreza ma ogromny wymiar integracyjny. To rzeczywiście bardzo atrakcyjne widowisko, którego nie zobaczymy na co dzień – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Niestety pierwszego dnia ze względu na warunki pogodowe nie zaprezentowały się wszystkie ekipy uczestniczące. Pomimo ustalonego harmonogramu, o godzinie 21 nad tyską Mediateką balony nie unosiły się.

20 balonów stanęło do rywalizacji

Załogi balonowe startowały w czterech lotach konkursowych. Były to: m.in. „hare and hound” (pogoń za lisem) czy zrzucenie markera przez zawodników jak najbliżej wyznaczonego przez sędziego celu zwanego „krzyżem”. W zawodach wzięło udział 20 załóg, które wystartowały w pięciu konkurencjach. Cztery z nich odbyły się w Pszczynie, jedna w Tychach.

W sobotę, 25 czerwca pierwszy lot konkursowy odbył się w Tychach, natomiast drugi odbył się w Pszczynie. Mieszkańcy tego miasta mogli obserwować zmagania załóg balonowych o godzinie 19. Natomiast o godzinie 20:30 przy Pszczyńskim Parku Zamkowym odbyła się gala balonowa z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego i Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.

Trzeciego dnia zmagań odbył się tylko jeden konkurs balonowy o godzinie 5:30. Tym razem znowu pogoda pokrzyżowała plany zawodników - czwarte zmagania nie odbyły się. Konkurs został zakończony galą balonową o godzinie 21 przy al. Piłsudskiego 16.

- W rywalizacji najlepszy okazał się Tomasz Filus reprezentujący Wrocławski Klub Balonowy. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Pudło z Mościc, trzeci był Litwin Vitas Kerdokas z Wilna - Ewa Grudniok, rzecznik prasowy UM w Tychach.

czytaj więcej:

Zawody Balonowe Tychy

Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ w Tychach

Śladami Ryśka Riedla w Tychach

5. urodziny GZM - trolejbusem z bluesem śladami Ryśka Riedla

Muzeum miejskie tychy kryptonim obiekt czyli cud nad rawa

Tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka

wyprawa rowerowa do Warszawy

Charytatywna wyprawa rowerowa do Warszawy

Falcons Tychy

Tychy Falcons w Lidze Europy Środkowej

Wotore zdjęcie główne

Pierwsze walki na gołe pięści rozegrały się na Śląsku

Samochodowe Mistrzostwa Tychów. Jesienna runda zmagań na torze FCA

Jesienna runda SMT na torze FCA