III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!

Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski wraz z Prezydentem Miasta Tychy - Andrzejem Dziubą i Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Anną Zasadą-Chorab zapraszają na wydarzenie regionalne - III Wojewódzką Konferencję Senioralną i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023. Ta niezwykła impreza stworzona z myślą o Seniorach, odbędzie się w dniach 19 – 20 września br. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie atrakcje czekają na uczestników? Szczegóły poniżej.

III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!

To już trzecia edycja!

III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 to już kolejna edycja wydarzenia z zakresu polityki senioralnej, organizowanej z inicjatywy Samorządu Województwa Śląskiego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 – 20 września br., czyli już za kilka dni! Warto podkreślić, że przedsięwzięcie jest elementem działań w ramach programu Śląskie dla Seniora. W tym roku współorganizatorem imprezy jest Miasto Tychy.

PROGRAM SILVER SILESIA

O Konferencji Senioralnej słów kilka…

W dniu 19 września br. w godzinach 10.30 – 14.00 w sali konferencyjnej „AUKSO” (Tychy, al. Piłsudskiego 16) odbędzie się Konferencja Senioralna. Nie da się ukryć, że będzie to doskonała okazja do spotkania środowisk naukowych, polityków oraz profesjonalistów, realizujących w praktyce politykę senioralną w środowiskach lokalnych. Udział w Konferencji potwierdzili wybitni specjaliści z zakresu polityki społecznej, zdrowia publicznego, a także kultury (m.in. prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, dr n. med. Wiesław Rycerski - konsultant wojewódzki w dziedzinie rehabilitacji medycznej Województwa Śląskiego, Dyrektor ds. Lecznictwa „Rehabilis” Sp. z o. o., Jarosław Wieszołek - Prezes Zarządu „Uzdrowisko Goczałkowice- Zdrój”).

PROGRAM KONFERENCJI

Targi Seniora

Srebrna gospodarka skrywa ogromny potencjał i to właśnie on jest jednym z kluczowych celów organizatorów wydarzenia III Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej i Targów Seniora SILVER SILESIA 2023. Targi Seniora są doskonałą okazją do promowania form przedsiębiorczości w ramach tzw. „srebrnej gospodarki”, kierujących się zasadami etyki i uczciwości wobec Seniorów, jako istotnej grupy Konsumentów.

Targi Senioralne odbędą się w Mediatece (Tychy, al. Piłsudskiego 16) w dniach 19 – 20 września br. od godziny 10.00 do 17.00. Organizatorzy wydarzenia przewidują, że w Targach weźmie udział szerokie grono osób odwiedzających stanowiska wystawiennicze. To właśnie na nich wystawcy zaprezentują produkty i usługi skierowane do Seniorów (m.in. wyroby rękodzielnicze, obrazy, fotografie, wydawnictwa literackie).

Miasteczko Zdrowia

Seniorzy, którzy zdecydują się na udział w III Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej i Targach Seniora SILVER SILESIA 2023 będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań lekarskich i laboratoryjnych w Miasteczku Zdrowia” (Hala MOSiR w Tychach, przy al. Piłsudskiego 20). O jakie konsultacje medyczne dokładnie chodzi?

Cóż, w dniu 19 września br. w godzinach 10.00 – 17.00 na Seniorów będą czekać specjaliści z różnych dziedzin medycyny, oferujący bogatą ofertę konsultacji medycznych oraz podstawowych badań (m.in. z zakresu: okulistyki, kardiologii, fizjoterapii, diabetologii, reumatologii). Dodatkowo Seniorzy będą mogli zapoznać się z ofertą leczenia uzdrowiskowego.

Z kolei 20 września br. w godzinach 10.00 – 15.00 będą mogli wykonać badania mammograficzne oraz badania diagnostyki osteoporozy, będą się one odbywać w mobilnych laboratoriach diagnostycznych.

Festiwal Twórczości Senioralnej w Strefie Kultury

W trakcie trwania Targów zostanie uruchomiona specjalna Strefa Kulturalna. Podczas Festiwalu Twórczości Senioralnej konferansjer zachęci Seniorów do wspólnej zabawy i biesiadowania. Jedno jest pewne, będzie się działo! Na scenie kulturalnej Seniorzy zaprezentują swoje umiejętności taneczne, muzyczne, teatralne, sportowe i wiele więcej. Zwieńczeniem imprezy będzie występ Kabaretu „Rak”. Oczywiście oprócz znakomitej zabawy, udziału w ciekawych wykładach, a także konsultacjach medycznych, uczestnicy Targów mogą liczyć na przepyszny, bezpłatny poczęstunek. Więcej informacji na temat tego niezwykłego wydarzenia można sprawdzić na oficjalnej stronie Targów Silver Silesia 2023.

PROGRAM STREFA KULTURY

19 – 20 września 2023 r. - III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023. Nie można tego przegapić!

III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!
III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!