IMGW przedstawiło prognozę na długi weekend. Czy w końcu będzie ciepło?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował synoptyczną prognozę pogody na długi czerwcowy weekend dla całej Polski. Zobacz, czy opłaca się wyjechać na długi weekend.

Wiosna w pełni

W nadchodzący weekend nad Polską będzie dominował klin wyżowy, który zapewni nam stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Zrobi się też cieplej.

Jaka będzie pogoda w długi czerwcowy weekend 2021

Czwartek 3 czerwca 2021 (Boże Ciało) będzie pogodny i suchy w całym kraju. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 20°C do 23°C, w obszarach podgórskich i nad morzem od 17°C do 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Piątek 4 czerwca 2021 przyniesie możliwość słabych i przelotnych opadów na wschodzie, głównie na Warmii i Mazurach. Poza tym pogodnie i sucho. Ciepło: od około 20°C na wschodzie do 25°C miejscami na zachodzie. W obszarach podgórskich i nad samym morzem nieco chłodniej, od 17°C do 20°C. Wiatr ponownie słaby, chwilami umiarkowany.

Sobota 5 czerwca 2021 będzie na ogół pogodna, szansa na przelotne, popołudniowe opady deszczu wystąpi jedynie lokalnie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna na ogół od 21°C do 25°C, w obszarach podgórskich oraz nad morzem od 17°C do 20°C. Dominować będzie słaby wiatr.

W niedzielę 6 czerwca 2021 deszcz możliwy będzie głównie na południowym zachodzie i krańcach południowych Polski. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. Temperatura maksymalna ponownie przeważnie w przedziale od 21°C do 25°C, choć w obszarach podgórskich i nad samym morzem będzie nieco chłodniej, od 17°C do 21°C. Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

czytaj więcej:

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba

Prezydent Tychów daleko za podium w rankingu IBIMS

Lodowisko

Lodowiska sezonowe w Tychach otwarte!

Ponad 100-letnia broń trafiła do Tychów

Ponad 100-letnia broń w tyskim muzeum

Ddp Ni Io J Brsg Cw unsplash

Rusza nabór wniosków na wymianę „kopciuchów”

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Pomoc dla Nowa Biała

Tyscy strażacy pomogli OSP Lędziny

Stacja napraw

Wyremontowane stacje napraw rowerów zdewastowane