Imielin: 47-letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Bieruńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który jazdę zakończył na barierze ochronnej. Zatrzymany 47-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Unsplash.com
Zatrzymanie pijanego kierowcy

W niedzielny wieczór, 19 czerwca 2022 r., oficer dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał informację, że ulicami Imielina jedzie samochód marki honda, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany.

Świadek, który zaalarmował policjantów nabrał podejrzeń co do stanu kierowcy po sposobie przemieszczania się pojazdu. Kierowca miał nietypowy styl jazdy, jechał środkiem jezdni, bardzo wolno i w dodatku slalomem.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Podczas skrętu kierowca uderzył w znajdującą się na posesji barierę ochronną. Powiadomione o sytuacji patrole, w tym także patrol drogówki niezwłocznie udały się we wskazane przez świadka miejsce. Na posesji, na której doszło do zdarzenia w swoim uszkodzonym samochodzie znajdował się 47-letni kierowca. Policjanci przebadali kierowcę alkomatem, który wykazał, że zatrzymany ma w organizmie 3,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz kierowca stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i za spowodowanie kolizji.