Imielin: Wpadł przez brak maseczki. Kierował samochodem nie posiadając uprawnień

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Wpadł, bo nie miał maseczki.

Śląska Policja
62 692236

W środę, 2 lutego 2022 r., dzielnicowy z Imielina w trakcie obchodu rejonu, zauważył mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Mężczyzna miał przyjechać samochodem na stację paliw przy ulicy Imielińskiej, gdzie zatankował i wszedł do pawilonu.

Mandat za brak maseczki i proces sądowy

Nikt nie zwróciłby uwagi, gdyby nie brak maseczki. Policjant postanowił wylegitymować 29-letniego kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Interwencja wobec kierowcy zakończyła się nie tylko nałożeniem mandatu za brak maseczki na terenie obiektu użyteczności publicznej. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mimo wydanej wobec niego decyzji o cofnięciu uprawnień.

– Jest to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – informują bieruńscy policjanci.

czytaj więcej:

Petardy bieruń 23 02 1

Maniak terroryzował Lędziny petardami

Zatrzymanie pijanego kierowcy

47-letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Policjaaa

Chciał przekupić policjantów narkotykami i pieniędzmi

Zabójstwo w Bieruniu

Bieruń: Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond