Jak ocenić sezon GKS-u Tychy?

Rozgrywki Fortuna I Ligi sezonu 2022/2023 zbliżają się do końca. Część drużyn walczy o awans do ekstraklasy, niektóre ekipy bronią się przed spadkiem. Wśród tych drugich jest GKS Tychy. Kibice tego klubu z pewnością nie mogą jeszcze podsumować mijającego sezonu, ponieważ ich drużyna nie może być pewna utrzymania w I lidze na kilka meczów przed końcem rozgrywek. Patrząc z boku, bez emocji właściwych dla tyskich kibiców, można jednak pokusić się o ocenę postawy GKS-u Tychy.

Jak ocenić sezon GKS-u Tychy?

Cele GKS-u na sezon 2022/2023

Nie jest łatwo ocenić, czy sezon dla danego klubu jest (lub był) udany, jeśli nie można jasno sprecyzować celów postawionych przed klubem przed rozgrywkami. W czerwcu 2022 r., czyli przed rozpoczęciem sezonu, władze GKS-u Tychy dość niejasno przedstawiały swoje wymagania wobec piłkarzy. Podczas jednej z konferencji prasowych prezes klubu stwierdził, że budżet GKS-u nie mieści się w pierwszej szóstce I ligi i nierozsądne byłoby mówienie, że tyszanie są faworytem do awansu do ekstraklasy. Władze klubu podkreślały wówczas, że mają ambicje sięgające awansu do ekstraklasy, ale skład I ligi jest tak mocny, że będzie to trudnym zadaniem. Jak widać, władze klubu nie stwierdziły zdecydowanie, że celem GKS-u Tychy jest awans do ekstraklasy. Być może odbiło się to na postawie drużyny w rundzie jesiennej.

Nierówna runda jesienna

W czterech pierwszych meczach GKS Tychy zaskoczył kibiców pozytywnie, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Na inaugurację zremisował w Chojnicach, natomiast w trzeciej kolejce pokonał Bruk-Bet Termalikę Niecieczę. Początek sezonu na własnym sezonie był jednak rozczarowujący. Minimalna przegrana z ŁKS Łódź była być może do przewidzenia, ale klęska 1-4 z Podbeskidziem Bielsko-Biała z pewnością zdenerwowała tyskich fanów. W następnych kolejkach GKS grał bardzo nierówno. Po świetnym meczu tyszanie pokonali Wisłę Kraków, w kolejnym rozgromili 5-0 Sandecję Nowy Sącz na wyjeździe. Można było wtedy dość optymistycznie patrzeć na dalszy los GKS-u. Jednak po dwóch tygodniach od meczu w Nowym Sączu tyscy piłkarze zostali upokorzeni w Gdyni porażką z Arką 0-5. Nierówną postawę tyszan podkreślają też dwa mecze październikowe. GKS najpierw pokonał 5-0 Skrę, po czym w następnej kolejce uległ wysoko 1-4 Chrobremu.

Śledzisz ligowe rozgrywki? Sprawdź kursy bukmacherskie na najbliższe spotkania.

Stabilna wiosna da utrzymanie?

Runda wiosenna nie obfitowała w taką huśtawkę formy w przypadku piłkarzy GKS-u Tychy. Remisy z Arką Gdynia i ŁKS Łódź, czyli z kandydatami do awansu do Ekstraklasy, nie przynoszą wstydu. Jednak marcowa porażka na własnym stadionie, z broniącą się przed spadkiem Sandecją Nowy Sącz, z pewnością była dość bolesna dla kibiców tyskiego klubu. Niepokój wzbudziły z pewnością porażka GKS-u z Odrą Opole oraz przegrana z GKS Katowice. Oba mecze tyszanie przegrali 0-3. Warto zaznaczyć, że Odra broni się przed spadkiem z I ligi. Do strefy spadkowej niebezpiecznie zbliżył się też GKS Tychy. Do końca sezonu pozostało kilka kolejek. Władze tyskiego klubu obecnie mogą postawić jasny cel przed drużyną, czego zabrakło im przed sezonem. Cel GKS-u Tychy- walka o utrzymanie w I lidze. Tylko, czy tego oczekiwali tyscy kibice?

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.