Jaki laptop dla nastolatka? Ranking 2021

W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez laptopa. Używamy go codziennie do pracy, nauki i rozrywki. Stał się on nieodłącznym elementem życia każdego z nas, a dla nastolatka dobry sprzęt jest wręcz niezbędny - szczególnie w dobie zdalnego nauczania. Podpowiadam jaki laptop wybrać.

F 1 glowne

Laptop VAIO A12 I5-8200

Jedną z lepszych propozycji jest Laptop VAIO A12 I5-8200. Wykonano go z włókna węglowego i aluminium, a podczas projektowania zadbano o najmniejsze detale. Jest to elegancki sprzęt, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

- To jeden z najlepiej sprzedających się modeli w naszym sklepie. Ma niepowtarzalny wygląd i jest solidnie wykonany, co zapewnia komfortowe użytkowanie przez długi czas. VAIO A12 nie wymaga żadnych przejściówek, co czyni go wszechstronnym w biurze, sali konferencyjnej, salonie, jak i w podróży - podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Maksymalna żywotność baterii w tym modelu to aż 7,5 godziny. Można go więc używać przez długi czas, bez potrzeby szukania gniazdka do podładowania baterii. Laptop VAIO to także bezpieczeństwo – jest kompatybilny z Windows Hello i do jego odblokowania można użyć skanera linii papilarnych oraz funkcji rozpoznawania twarzy.

HUAWEI Matebook D15

Kolejny laptop, który będzie idealnym wyborem dla nastolatka to HUAWEI Matebook D15. Zastosowany w nim panoramiczny ekran IPS FullView 15” otwiera nowy wymiar wrażeń podczas kreatywnej pracy, czy oglądania filmów. Z kolei procesor Intel Core dziesiątej generacji zapewnia imponującą wydajność i moc obliczeniową. W połączeniu z superszybkim dyskiem SSD Matebook otwiera ogrom możliwości, co z pewnością ułatwi pracę w szkole lub rozwiązywanie zadań domowych.

- Ten sprzęt waży zaledwie 1,53 kg, a po złożeniu mierzy tylko 16,9 mm wysokości – idealnie mieści się więc do plecaka lub torby i właściwie nie czuć jego ciężaru. Co jest istotne dla nastolatków, którzy laptopa lubią używać także poza domem – mówi Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Ten model to także gwarancja bezpieczeństwa – przycisk zasilania posiada zintegrowany czytnik linii papilarnych. Wystarczy jedno dotknięcie, aby włączyć urządzenie i zalogować się do systemu. Matebook D15 zapewnia także błyskawiczny dostęp do danych, dzięki zastosowanemu tu półprzewodnikowemu dyskowi SSD, który gwarantuje nawet kilkunastokrotnie szybszy odczyt i zapis danych w porównaniu z tradycyjnym dyskiem optycznym HDD.

TECHBITE Arc 11.6

Ostatni z proponowanych modeli, to TECHBITE Arc 11.6, który jest jedną z najtańszych opcji, ale na pewno wartą rozważenia. To laptop, tablet i panel demonstracyjny w jednym. Dotykowy ekran urządzenia z obrotową konstrukcją 360° daje pełną swobodę użytkowania i dopasowania go do własnych potrzeb.

- Komfortowe wypełnianie codziennych i ważnych z punktu widzenia ucznia lub studenta zadań, takich jak: dowolne tworzenie niezliczonych dokumentów, wygodny dostęp do multimediów oraz rozrywka na wysokim poziomie – to wszystko możliwe jest dzięki 4 GB pamięci RAM. Z kolei wewnętrzna pamięć 64 GB wystarczy do komfortowego użytkowania, gromadzenia ulubionych filmów, zdjęć i programów. W razie potrzeby można ją rozszerzyć do 512 GB - tłumaczy Adam Wysocki.


Jest tu także dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N4000 i zintegrowany układ graficzny Intel z serii 600. Zastosowano tu również praktyczną funkcję Windows Hello i do odblokowania wystarczy jedno dotknięcie palcem. Laptop ARC 11.6 jest nie tylko zwinny, lecz też kompaktowy i lekki – waży jedynie 1 kg i z łatwością zmieści się nawet w małym plecaku.

czytaj więcej:

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Summer beautiful girl holding mountain view camera

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Wodny Park Tychy

Druga godzina gratis w Wodnym Parku Tychy

MPŚ Zdjęcie Główne

Rok 2021 kończy obchody stulecia Powstań Śląskich

Autobus wpadł do wykopu w Tychach

Tyski autobus wpadł do wykopu

Stypendium Tychy

Najzdolniejsi tyscy uczniowie wyróżnieni!